Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na ehhez mit szóltok? Konflikt...

Na ehhez mit szóltok? Konfliktus a villamoson egy másik kismamával.

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, 28 hetes terhes. Valamilyen oknál fogva kölyökképem van, tavaly, amikor cigit akartam venni, elkérték a személyimet, hogy elmúltam-e 18. A pocakom nem olyan óriási még, ha ülök akkor a ruhámban elvész, pedig csak egy picit vagyok túlsúlyos. Ma ültem a tömött villamoson (ezerfelé voltam reggel), baromi fáradtan rogytam le az utolsó ülőhelyre. Ölemben a szütyőm, ami jól el is takarta a hasam. Két megálló múlva felszállt egy kismama, olyan harminc körüli csajszi, kb 5 hónapos terhes lehetett. Egy darabig állt mellettem, aztán elkezdett méltatlankodni fennhangon, hogy ő elhiszi, hogy fárasztó lehet az iskolakezdés, de az iskolatáskát le lehet venni, a gyereket viszont nem, és nagy szemekkel nézett rám, hogy jó lenne, ha volnék oly kedves és felállnék és átadnám neki a helyet. Amikor tudatosult bennem, hogy hozzám beszél, én köpni nyelni nem tudtam, kajak azt hitte, hogy középiskolás vagyok. Ott topogott a lábávál, piros fejjel, hogy álljak már fel és adjam át neki a helyet. Én felálltam, feltártam neki a kétszer akkora hasam, mint ami neki volt és gratuláltam neki, hogy milyen remek anya lesz, hogy felállít egy hét hónapos terhest hogy ő leülhessen. Persze akkor már szabadkozott, hogy nem látta a hasamat a táskámtól, de nekem úgy elborult az agyam hogy azzal a lendülettel le is szálltam a villamosról és vártam egy következőt. Szerintetek jogos a felháborodásom, vagy csak a hormonok miatt reagálom túl a dolgokat?

2012. szept. 6. 17:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Szia

Szerintem kicsit túlreagáltad, de az adott szituban biztosan nehéz volt visszanyelni a mérgedet a hormonok miatt, meg aztán így utólag könnyű okosnak lennünk :)

Sztem nem vette észre a hasad, meg a korosat is simán benézte, ennyi. Mondjuk habitusfüggő, én nem szoktam ilyen sunyimódon ülőhelyet kérni, 3x voltam várandós, ha senki nem adta át magától az ülőhelyet, akkor vagy kussoltam vagy normális módon megkérdeztem kerek-perec.

2012. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%
Persze, hogy jogos volt. Önző kis g*ci volt az a nő. Amúgy meg fordítsd meg a dolgot és legyél megértő, mert ha tényleg szerencsésen kölyök képed van akkor tényleg félreérthető helyzetbe tudsz kerülni - mint most - és akkor neked is tolerálnod kell ezt. Ettől függetlenül, akik pofátlanul kierőszakolják a helyet maguknak, azokat kerülni kell, jól tetted hogy leszálltál a villamosról. De nem volt ott más ember, aki átadta volna a helyet? Ez a furcsa.
2012. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

:) Jogos is a felháborodásod és igen, a hormonok miatt reagálsz így. :)

26+3 hetes vagyok, és bizony egyre többször veszem észre magamon az elmúlt 1-2 hétben, hogy nem bírok elviselni dolgokat. Konkrétan a motorosokat, akik fél órát itt bőgetik a ház előtt a motort, mikor végül kegyeskednek elindulni. Egymás szavát nem értjük, tévét, rádiót hallani teljes hangerőn nem lehet. Ráadásul sokszor ezt éjjel vagy hajnalban is megteszik. A napokban egyik hajnalban azon gondolkodtam, hogy ha lenne annyi erőm, egy vödör vizet a nyakukba zúdítanék vagy megtenné egy csúzli is.

Soha ilyenek nem szoktak az eszembe jutni, de most... Jobb, ha elbújok.

2012. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
szerintem egy picit túlreagáltad.ha nem látszott a hasad,meg amúgy is fiatalabbnak látszol a korodnál,akkor nem tudhatta,lehet,tényleg azt hitte,hogy egy iskolás vagy.de ne izgulj,annak idején én is mindenen felszívtam magam.ilyenkor gondolj a babádra,nem tesz jót neki az idegesség.
2012. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen jogosan vagy felháborodva!

Van aki ha terhes azt hiszi,hogy mindent megtehet:-( de másokra nem gondol....elég szomorú ez a helyzet!

2012. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

Ez nagyon komoly! Igazad volt persze. Én biztos nem álltam volna fel a helyedben. Egyre szemtelenebbek az emberek.

Nem is tudom, én mit tettem volna a helyedben...

2012. szept. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%
Jogos, mert még ha tényleg úgy is lett volna, hogy ülsz és nem vagy terhes, akkor is lehet ezerféle bajod ami miatt nem állsz fel neki, és egyébként ha annyira fáradt volt hogy mindenképp le akart ülni és erre a te ülésed tűnt a legalkalmasabbnak, akkor szépen is megkérhetett volna. Nekem ilyen eszembe nem jutott volna, amikor terhes voltam, hogy másokat felállítsak. Oké, ha annyira rosszul lettem volna akkor lehet hogy rákényszerültem volna, de akkor se ilyen "kihaénnem" stílusban...szóval teljesen igazad van!
2012. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

hát ez muris jelenet lehetett.

hidd el hogy saját magát nevettette ki

2012. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
32%

Ha elnézést kért, és tényleg nem látta a hasadat, akkor ne puffogj hiába. Magad írod, hogy a táska teljesen takarta a hasad, és mivel te is fáradtan rogytál le, valószínű ő is fáradt volt, azért pampogott. Nem azért akarta, hogy felállj, mert direkt bunkó akart lenni egy terhes nővel!

Jogosan háborodtál fel, de a hormonok miatt szerintem túlpörgöd kicsit.

2012. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hű! Jó sokan válaszoltatok! :) Köszi szépen! Igazából az is közrejátszott, hogy amikor már felszálltam, akkor a vezető is integetett, hogy szedjem a lábam, mert ő indulni akar. Már ezen is felkaptam a vizet, hogy basszus nagy pocakkal nem fogok villamos után futni. Szóval ez is rátett egy lapáttal, utána meg a nőci. Kész, kiakadtam, és lehet, hogy bunkó voltam a kismamával, pedig "sorstársam", de olyan szinten felhúzott a tudat, hogy egy taknyos tizenévesnek nézett és a húsz másik utasból pont engem talált be, hogy tényleg elvesztettem minden türelmem. :( Mondjuk az tuti, hogy miután leszálltam, beszólt a többi utas annak a kismamának a villamoson!
2012. szept. 6. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!