Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mai nappal megszűnt a munka...

Mai nappal megszűnt a munka viszonyom! Babát várok,3 hetes vagyok. Jogosult vagyok a táppénzre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 7. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
passzív táppénzre igen jogosult vagy.
2012. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
sztem már nincs passzív táppénz. határozott munkaszerződésed volt?
2012. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, az volt.
2012. szept. 7. 20:13
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
Bejelentetted előtte, hogy terhes vagy? Mert ha igen akkor nem rúghatnak ki.
2012. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen s ez végett rúgtak ki.igaz próba időn voltam.
2012. szept. 7. 20:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Határozott munkaszerződés alatt simán megszűnhet a munkahely.


Hiába terhes valaki, ha 2012. 09.07-ig szólt a szerződése, akkor addig volt biztosított.

Nem oszt, nem szoroz, hogy terhes-e valaki vagy sem.


Sajnos ez ilyen :(


Ha határozatlan lett volna, akkor perelhetnéd, de így semmit nem tudsz tenni. :|


Irány a munkaügy.

2012. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A munka ügyön milyen papírt vagy igazolást kell kérnem,hogy felvegyen a házi orvos?
2012. szept. 7. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de mi az, hogy 3 hetes terhes? Az ok, hogy a teszt kimutatja, de dokinál voltál?


Próbaidő alatt sajnos bármikor elküldhetnek :-( Miért mondtad meg a terhességet? Szóban mondtad vagy írásban?

2012. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Bocsánat passzív táppénz tényleg megszűnt!

Azt nem értem ha 3 hetes terhes vagy akkor miért jelentetted még be a terhességed?

Nem akarok rosszindulatú lenni, de 3 hetes terhesség még semmi, addig míg kiderül van-e szívhang én nem jelentettem volna be még nagyon korai volt ez.

Addig még gondolkodhattál volna és utána nézhettél volna hogy mi lesz ha elküldenek.

Sajnos így csak munkanélküli segélyre leszel jogosult.:(

2012. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál.ráírta a papíromra,hogy terhesség gyanús s 3 héten múlva menjek vissza s elküldött a körzeti dokihoz.ő azt mondta a munkaügyön kell igazolást kérnem,h felvegyen vagyis ,hogy jogosult vagyok e tp re.
2012. szept. 7. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!