Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyre jobban félek a fájdalmak...

Egyre jobban félek a fájdalmaktól, normális?

Figyelt kérdés

Éjjel álmodtam hogy szülök és láttam a baba fejét,de persze nem úgy mint ahogy az tényleg látszik. :)

Álmomban annyira nagy fájdalmaim nem voltak,sőt.Viszont élőben van hogy szurkál a hasam,persze nem vészes,abszolút nem szenvedek csak egyre jobban félek hogy mennyire fogok vagy épp nem fogom bírni a fájdalmat.

Még csak 3 hónapos terhes vagyok,de egyre többször eszembe jut hogy vajon mit kell majd kibírnom.

Valahogy le tudnátok írni hogy mihez hasonlít amikor a baba lerúgja a veséket,vagy a szülés mennyire fájdalmas?

Persze tudom hogy nincs két egyforma fájdalomküszöb és szülés,van aki azt mondja inkább szül mint fogat húzat de úgy mégis? :)


2012. szept. 9. 07:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Persze,hogy normális,az,hogy félsz!Én a második babámat várom,és én is félek,pedig egyszer már átéltem a szülést!Ha ott lesz az idő,nem fogsz vele foglalkozni hidd el!Szerencsém volt a lánykámmal,mert a veséimet békén hagyta a rugdosásnál,de most a végén már nagyon fájdalmasan mozog,feszegeti magát.Nem tudom mihez hasonlítani,de az biztos,hogy a lábgörcsöm rosszabb,mint a mozgása.Az első szülésem 2,5 éve volt.Hosszú volt a vajúdásom,összesen 32 óra a magzatvíz elfolyásától,de a "nagyon" fájdalmas része talán 4 óra volt,azt is az oxinak köszönhetem,mert nem tágultam kellőképpen.A 2-3 perces fájásokkal simán elvoltam.Alacsony vagyok,a kislányom sem volt nagy baba /2600gr,46 cm/ mégis megéreztem!:) Egy biztos,amikor kibújt,onnantól már nem fájt semmi!Jó volt túl lenni rajta,de ma már nem emlékszem a fájdalomra,így most is tanácstalan vagyok a jóslóknál,hogy nem e kell még indulni.Most azért kevesebbet szeretnék a szülőszobán lenni!:) Régen a foghúzás előtt azt mondtam inkább szülök,ma már inkább a foghúzás!:)
2012. szept. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 10napja szültem úgyhogy elég friss élményekkel rendelkezem. Nekem úgy indították meg a szülést oxytocin infúzióval. Fél9kor bekötötték, valamikor burkot repesztettek, nem tudom már hánykor. 30,20 majd 10perces fájásaim voltak. Kb 10től nagyon rossz lett, szinte nem is volt szünet a fájások közt. Az elején csak apróbb mensi görcsök voltak, aztán elég erősek, mintha egy kést forgattak volna a hasamban (nem rémisztgetni akarlak tényleg kb ilyen volt), de nem tűnt akkor 2óra hosszúnak az az idő. Délben már olyan érzésem volt hogy majd bekakilok és szóltam a dokinak hogy jönnek a tolófájások. Rámnézett és közölte hogy már nem megy sehova mert szülünk :-) amikor már jött ki a baba az nem is fájt mert azt éreztem hogy fárasztó olyan hosszan nyomni, bár nekem sajnos nem sikerült, pedig a doki segített azzal hogy nyomta a hasam tetejét hogy kisegítse a babát. Végül fogóval kellett rásegíteni, megfogta a doki vele a fejét és a következő fájásnál kinn is volt, épphogycsak éreztem hogy vmi kicsusszant (3290g,53cm). Utána varrtak egy kicsit de azt alig éreztem, pár szúrást csak :-) Hidd el ott akkor nem lesz időd és energiád félni :-)
2012. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!