Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt bent a párja a...

Kinek volt bent a párja a szülésnél? Hogy bírta? és milyen élmény volt neki mi is apás szülésre készülünk 36hetes kismama

Figyelt kérdés
apás szülés

2012. szept. 12. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bent volt.

Este 10 felé mentünk be a kórházba, egész éjjel velem volt, nagyon sokat segített a jelenléte. Beszélgettünk, kísért zuhanyozni, számolgatta velem a fájásokat.


reggel 8-kor kaptam az eda-t, az nagyon szar volt nekem, fogta a kezem és fogalmam sincs mitől, de rosszul lett :-) Lement a büfébe, evett egy hamburgert meg ivott egy kólát és jött vissza, nekem addigra hatott az eda.

Innentől végig bent volt, a kitolásnál tartotta a lábam és ő vágta el a köldökzsinórt. Utána ment a babával, de még a varrás vége előtt visszaért, szóval akkor is bent volt.


Pozitív élmény a számára, a kistestvérnél is bent lesz. Na meg marha büszke magára - jogosan :-)


A szexuális életünk rendben van.

2012. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálunk apás szülés volt, így is terveztünk, pontosabban tervezte. Ő a terhesség elején kijelentett, neki ott a helye a szülőszobán:) Mikor beindult a szülés a férjem dolgozott, édesapám rohant a munkahelyére. Még időben megérkezett. Nekem nagyon sokat jelentett, hogy mellettem volt. Biztatott, masszírozott, "leste a kívánságom". Mikor beindult a szülés, fogta a kezem végig, de a köldökzsinórt már nem merte elvágni, holott azelőtt azzal viccelt, hogy nem elvágja hanem elharapja:D:D Szóval nekem sokat jelentett, és neki is. A házasságunk nem romlott meg, nem változott meg benne semmi, nem volt undor meg ehhez hasonló. Sőt.

Nagyon jó babavárást, és "izgalmas" apás szülést kívánok!

2012. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
A kitolásnál kiment. Nem bántam, ő sem.
2012. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem is bent volt a férjem. Nagyon lelkes volt, de nyugalmat erőltetett magára. Igaz, mikor elvágta a köldökzsinórt majdnem levágta a szülésznő ujját :-) Nagyon örült neki, felejthetetlen élménynek titulálta. Ő hozta vissza a fürdetésből a fiunkat. Kedves jelenet volt, végig mondogatta, nézd, most pislog, és nézd a kezét, és úristen, de gyönyörű. Én meg csendesen megjegyeztem, hogy innen lentről nem igazán látom ám a kisdedet. Az inkubátorból is ő hozta be a kórházi szobába apuci pici fiát. Sokszor mondta azóta, hogy mennyire csodál érte, és hogy milyen büszkén szültem, egyetlen zokszó nélkül. Még jó, hogy nem hallotta a gondolataimat:-) Egyáltalán nem volt negatív hatással a szexuális életünkre sem, sőt szerintem azóta sokkal meghittebbek az együttléteink. Minket ez nagyon összekovácsolt.

Jó egészséget, és problémamentes , apukás szülést kívánok.

2012. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat jó volt olvasni remélem a párom is bízik magában és nem lesz gond :)
2012. szept. 12. 12:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam, hogy bent legyen, én magam sem tudtam milyen lesz, mi vár rám/ránk. Féltem, hogy hányni/kakilni meg mindenfélét fogok a férjem előtt, azt meg nem akartam:( Sokan rémisztgettek, hogy jobb ha kint marad, nem férfi gyomrának való a szülés.

Férjem ennek ellenére lelkes volt és be akart jönni, de én továbbra is tiltakoztam.


Aztán eljött a nagy pillanat, egyből 5 perces fájásaim lettek, szorítottam a férjem kezét, annyira jó volt, hogy ott volt, hogy fel sem merült bennem, hogy kiküldjem. Bent volt végig, nagyon lelkes volt, borogatta a homlokomat, szaladgált le-fel mint valami szülésznő, nagyon lelkes volt és teljesen be volt pörögve. Elvágta a köldökzsinórt, rendezte a nagymamákat, szóval nekem "csak" annyi dolgom volt, hogy megszüljem:)

Hajnali 4:40kor lett meg a kislányom, utána a férjem kirohant a klinika udvarára és torka szakadtából ordított, hogy "apa lettem, apa lettem". A környéken lakók biztos örültek:)


Ez másfél éve volt és azóta is a világ legjobb apukája és nőként/anyaként talán még jobban tisztel és kíván mint előtte.

5 nap múlva vagyok kiírva a kisfiúnkkal és már nagyon várjuk az újabb közös szülést:)

2012. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 assya ***** válasza:
100%
szia nekem az elso 2 nel nem volt bent a ferjem, a 3. nal igen, valahogy ez igy volt termeszetes es nem bantuk meg. Kicsit beijedt, mert igazabol a fajdalmamat nem tudta enyhiteni de nagyon szoros lett a kapcsolatunk amiert vegignezte az egeszet (a kitolasnal a fejemnel volt)
2012. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor nektek is jó és könnyű apás szülést kívánok köszi hogy leírtad hasznos volt és boldog babázást mindenkinek............:)
2012. szept. 12. 12:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
jajj lányok, ezeken most elsirtam magam.. :) ezek olyan megható történetek. Jó hallani, hogy milyen hős apucik vannak :) remélem az enyém is ilyen talpraesett lesz. Mindenkinek könnyű szülést, boldog babavárás!!! 28 hkm
2012. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi még várunk a nagy pillanara pénteken töltöm a 36 hetet, de a párom tesója most élte át májusban.

Azt mondta élete leggyönyörűbb élménye volt. Ott is ő vágta el a köldökzsinort.

2012. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!