Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megéreztétek, hogy mikor...

Ti megéreztétek, hogy mikor fog jönni a baba. Főleg ha idő előtt jött? Mennyivel előtte éreztétek?

Figyelt kérdés
Én napról napra azt érzem,hogy kb egy hetem van még. Lehet azért ,mert annyira várom már? Pedig örülnék ha maradna még 3 hetet.Jóslóim már voltak rendszertelenül kb 5-6 alkalommal az elmúlt két hétben. 36+0 hkm
2012. szept. 13. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két terhességemnél is az utolsó egy hónapban minden nap úgy éreztem, hogy szülök...

Rengeteg jóslóval, derékfájással, egyébbel.


Amit leírsz, ennyi idősen teljesen normális, nem utal arra, hogy mindjárt szülnél.


És még maradjon is minimum 2 hetet.

Kitartás, a vége a legnehezebb!

2012. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én igen, megéreztem! Kb. 1 hónappal a szülés előtt belebegett a szemem elé a dátum. Mondtam is mindenkinek, hogy mi a megérzésem és még előtte 2 nappal is azt mondták, képtelenség, mert nagyon fent van a hasam. Mégis úgy született a Lányom, ahogy megéreztem. Illetve azon a napon indult el, de csak következő nap reggelén lett meg. De így is nagyon elégedett voltam:o)

Most a második babánkat várom, pár napja már ismét belebegett a dátum:o) Kiváncsian várom az eredményt. Még kb. 1 hónapom van hátra.

2012. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 38+4-re született. Előző nap vasárnapi ebéden voltunk anyóséknál. Mikor jöttünk el tőlük, a kocsiból integetve nekik elfogott egy érzés, hogy most utoljára látnak minket "egyben". Aztán este lefekvéskor párom adott egy puszit és azt mondta: "Úgy érzem, most már fel vagyok készülve, tőlem már jöhetne a Pici!" :-) Elaludtunk, majd hajnal fél 6-kor elfolyt a víz és jött a Pici!:-D 5 óra múlva már a karunkban volt.
2012. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 40+3-ra született, jóslóim már a 32. héttől voltak, voltak éjjelek, amikor azt hittem, hogy lassan menni kell, ez kb. a 36. héttől volt, de nem történt semmi. Előtte lévő nap, mielőtt megszületett volna, tettem egy nagyobb sétát, és akkor már eléggé begörcsölt meg keményedett a hasam. Keményedésem az utolsó 1 hétben nagyon sűrűn volt, kb. 10 percenként, de fájás nélkül. Végül éjjel jöttek az igazi fájások.
2012. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:

en hiszek abban, hogy a tudat teremt,ennek fuggvenyeben irom le a mi tortenetunket.

kb 10 hetes lehettem amikor nagyjabol realizalodott hogy mikor fogant a mano(menstrualtam az elso2 honapban),es kiirtak majus vegere. Mondtam a paromnak, milyen jo lenne ha anyaknapi ajandek lenne a nagyiknak a gyerkoc. eljott anyak napja de semmi... oszinten mondom kicsit csalodott voltam,mert mar kezdtem hinni a latnoki kepessegeimben, gyakorlatilag vizualizaltam a datumot szuletesi anyakonyvi kivonatan.:-) hat elmentem zuhanyozni, megmondtam Ziginek hogy jol atvertem magam(vagy O engem?), es lefekudtem. akkoriban is rengeteget olvastam itt a gyakorin a szulesrol, es ugyanigy tettem anyak napja ejjel is, epp a magzatviz elfolyasarol olvastam amikor ereztem azt a kis pukkanast, ejfel elott kb 5 perccel.

szoval nem hiszem, hogy "megalmondtam" volna a datumot, inkabb azt feltetelezem, hogy annyira akartam az anyak napjat, hogy bevonzottam, bar teny, hogy nem aznap szuletett de akkor indult utjara. szoval tudat teremt... es nekem szerencsem volt, hogy eppen betoltott 38.hetes volt es nem kellett kora babakent kezelni. a kovetkezo varandossagomban egy, a kiirt idoponthoz kozelebbi datumot szugeralok, es nem leszek olyan turelmetlen.

2012. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első babánál program császárra készültünk, amit én nagyon nem szerettem volna... aztán vagy részben emiatt vagy a lánykám döntött úgy hogy nem várja ki, vagy talán köze sincs ezekhez, de végül 36. héten megszületett spontán és extragyorsan, komplikációk nélkül.

Épp ma 4 éve :) REggel úgy keltem fel, hogy a korábbin paok kedvetlensége és erőtlensége ellenére nagyon is kicsattanó formában éreztem magamat, nosza, gyorsan nekiálltam végigtakarítani a lakást ha már ilyen fitt lettem váratlanul, meg "ki tudja mikor lesz rá módom" átsuhant ez is a fejemen de elhessegettem mert még úgyis korai szülni csak 36 hetes vagyok kontráztam magamnak... ahha, hajnalban elkezdtem fájni, még azt hittem csak jóslók, aztán kiderült hogy hát már nem. REggel 8-kor értünk be a kh-ba, totál zárt voltam a szülésznő először haza akart küldeni hogy hát első gyerek, teljesen zárt vagyok, ráérek otthon bénázni, aztán mértek egy fájástevékenységet és kiakadt a mutató, na akkor inkább mégis benttartottak. Még jó hogy nem indultunk haza, mert 10.40-kor megvolt a lányom.


Második gyereknél nem egészen 38 hetes lehettem, elmúlt éppen a szülinapom és csalódott voltam hogy nem aznap született meg a fiam. Éppen cseteltünk a barátnőmmel és mondtam neki ,hogy na jó, ha nem 8.-a akkor 12, mert az jó dátum lesz neki: 2010.02.12. Kiröhögött, aztán 12.-én vihogva vette fel a telefont hogy nem tudtok átrázniiii.. alig akarta elhinni hogy tényleg aznap szültem amit előre kitűztem magunknak :) Azóta nemes egyszerűséggel csak boszinak hív.



nekem nem voltak jóslóim egyáltalán egyik babánál sem. mindkétszer hirtelen, már szabályos 5 percesekkel indult a fájás.

2012. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!