Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Kellett valakinek...

Anyukák! Kellett valakinek antibiotikumot szedni a kora-terhessége alatt? Lett valami baja a babájának?

Figyelt kérdés
Úgy érzem most végre sikerült. Erre tegnap megcsípett valami a halántékomon (bedagadt a fél fejem) és a doki klimicint írt fel. Azt mondta, hogy muszáj szedni ha van baba, ha nincs. Félek, hogyha tényleg babás vagyok akkor valami baja lesz!
2012. szept. 18. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha muszáj akkor muszáj. Ha valami bajt okoz a terhességen akkor nem fog megmaradni. Én meg voltam fázva, lázam is volt, igaz én már túl voltam a 3. hónapon, de szedtem antibiotikumot, de az olyan volt, hogy újszülöttek is kapják, ha valami miatt kell pl megfáznak vagy ilyesmi. Szóval azt kéne kideríteni, hogy azt az alkotóelemet kaphatja-e újszülött, mert ha igen, akkor 100 %, hogy semmi bajt nem okoz. Amúgy mikor én kaptam a gyógyszer jól utána olvastam és kb 40 db olyan gyógyszer van ami árthat a babának, gondolom azokat azért csak tudják a dokik.
2012. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja bocsi előző vagyok, még annyi, hogy az első valahány hétben még nincs veled összeköttetésben. Sokan nem is tudják, hogy terhesek és pl alkoholt ittak, vagy szednek pl nyugtatót és semmi bajt nem okoz. Ha mégis baba lesz akkor a genetikai tanácsadásnál legfeljebb jobban figyelnek, de tuti minden rendben lesz.
2012. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást! Csak olyan régóta szeretnénk már babát és most először érzem azt, hogy sikerült. Majd, csak hétvégére nem várom, így még nagyon korai. De remélem, ha van akkor nem lesz baja.
2012. szept. 18. 13:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is végigszedtem egy antibiotikum kúrát mert a nagyobbaktól elkaptam a tüdőgyulladást november végén, 10 napig szedtem és csak utána x héttel derült ki hogy terhes vagyok és már akkor is terhes voltam. Semmi baja nincs a kisfiamnak. Most 14 hós.
2012. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
félrenyomtam 13 hós nem 14 !
2012. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is betegség miatt antibiotikumot szedtem kb. 1-2 hetes terhesen, persze utólag tudtam meg, hogy terhes voltam.

Most 38. hetes vagyok, midnen ok, mindenki azt mondta, hogy ilyen korán nincs hatással a babára a gyógyszer.

2012. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Most már megnyugodtam. Remélem tényleg lakik valaki a pocakomban. Már 6 éve várunk rá.
2012. szept. 18. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:
11 hetes voltam amikor szedtem muszáj volt inkább ez mint a későbbi szövődmények.
2012. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!