Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, őszintén, mennyi...

Kismamik, őszintén, mennyi folyadékot isztok egy nap? És mit? Van cukros ital is a napirendetekbe? Esetleg néha vörösbor? Cola, szénsavas ásványvíz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 11:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
én 2,5 litert. Semmi cukros, szénsavas nem fér nálam bele- nagyon szigorú vagyok:)) vörösbort én nem merek..bár olvastam pro és kontra cikkeket, inkább nem..
2012. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Őszinte leszek: a napi 1,5 l szénsavmentes vizem az megvan minden nap. Bár be kell vallanom hülyét kapok magamtól mert állandóan a wc-re futkozok tőle.

+ reggel/este iszok 1-2 csésze tejet.


Cukros italt ( őszilét) tegnap speciel ittam 1 pohárral, de annyira nem kívánom.


Nekem muszáj is sokat innom, mert ha nem tenném a szervezetem elkezdené visszatartani a vizet, amik komoly következményekkel járnának az esetemben. vérnyomás emelkedés stb. És nem kockáztatok! Minthogy nálam már pár éve történt a vérnyomás miatt baj.


Colát sosem iszom, ha nagyon szénsavasat akarok inni ( mert már unom a vizet) akkor az vagy Fanta vagy szénsavas víz. De nekem ezek is tiltólistásak, így marad a mentes víz.

Vörösbort meg sosem iszom, most terhesen sem.

2012. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Én kb 3 liter vizet + fél vagy 1 liter tej, vmikor kakaó, karamellás tej, attól függ mi van itthon.:) Szénsavasat nagyon ritkán, alkoholt egyáltalán nem.Néha egy kis vörösbor nem árt, de én undorodom az alkoholtól mióta terhes vagyok, meg amúgy sem innék.Nálam most a tejes italok a nyerők.:)

36+5 hkm

2012. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Legalább 2,5-3 litert ittam, pláne szülés után: 5-6 litert naponta, egyfolytában szomjas voltam. A terhesség alatt csak mentes víz és frissen gyümölcscentrifugázott levek: gyümölcs, zöldség. A reggeli tejeskávéról nem mondtam le (de ez is Ricore), de semmi alkohol és szénsavas. Most is csak mentes PI víz, és a tejserkentő tea, de a 3 liter folyadék megvan.

2,5 hónapos babó anyukája

2012. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%

kannás bort,lámatejet

48 hpm

2012. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Körülbelül 2 liter mint mindig.

2 nagy pohár gyümölcstea (cukorral,citromlével, 6dl),többi gyümölcslé vagy bubimentes viz,mikor mit kívánok.De ha kólát,akkor azt iszok,2-3 decivel nem ártok.

vörösbort nem szeretem,nyáron 1-1 pohár sört megittam.

2012. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én bizony megittam a kólát, mert a víztől egyszerűen rosszul voltam. Csak szénsavas ment le, a víz abból sem. Gyömbérrel és kólával éltem túl az első 12 hetet, olyan hányingerem volt egész nap. Egy 10 hónapos mellett, nem engedhettem meg magamnak, hogy egész nap rosszul legyek, ezek pedig beváltak.


Sajnos nem sokat iszom, de próbálok odafigyelni, 1,5-2 L általában megvan naponta. A 12. hét óta szűrt vizet iszom, néha 1-1 pohár kóla, 1-1 doboz alkoholmentes sör, bor maximum 1-2 korty csak kóstolásképp, de ilyen talán 1x fordult elő eddig.

2012. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Napi 2 liter mentes víz mindig megvan + reggel 3dl tejeskávé, ebédre leves, délután 5-6 dl 100% gyümölcslé.

Én imádom a kólát, hétvégén 1x 1-2 dl lemegy, bár tudom, nem egészséges.

Sosem ittam alkoholt, így most sem.

2012. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Gyümölcslevet és gyömbért sajnos sokat iszok. De azért 80%-ban vizet.

Még a hányingeres korszakom van.

11hkm

2012. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

kb. napi 1,5 liter folyadékot iszom meg. Annak a nagz része szénsavas vagy szénsavmentes viz /a szénsavas egyébként nem káros a babára, max. felfujja az embert, több gáz termelődik/. Néha iszom kólát vagy alkoholmentes sört. Mondjuk heti 1-2x. Alkoholt egyáltalán nem, még akkor sem, ha azt mondják a vörösbor jót tesz.

Az, hogy napi mennyi vizet iszom meg, függ attól is, mi volt a napi menü. Pl. ha volt leves is, akkor van, hogy csak napi 1liter viz megy le, de akkor tudom, hogy levesből megettem 2-3tányérral is, ami már kb.7dcl folyadék. Az ételekben is van sok folyadék, az is számit,tehát ha már csak "tunkolod magadba" a vizet, az sem jó.

20hkm

2012. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!