Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Conisatio terhesség alatt?

Conisatio terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, ismereteket szeretnék gyűjteni olyan kismamáktól, akiken terhesség alatt elvégezték ezt a méhnyak műtétet. Sokadik p3-as rákszűrésem után nagy eséllyel át kell esnem majd ezen a műtéten, még a várandósságom alatt. Sikerült egészségesen kihordanotok a terhességet a végéig? Méhszájzáró műtét után van még esély természetes szülésre, vagy császárra kell számítsak? Illetve magát a műtétet ilyen esetben (a baba miatt) csak helyi érzéstelenítés mellet végzik? Félek az esetleges szövődményektől (vetélés, koraszülés, egyebek...), jó lenne pozitív történeteket olvasni (de természetesen a valóságra vagyok kíváncsi, tehát kérek mindenkit, ne kíméljetek, csak az igazat írjátok)! :) Köszönöm előre is!

#méhnyakrák #rákszűrés #műtét terhesség alatt
2012. szept. 27. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem voltam várandós amikor a conisatiom volt, de azt mondta az orvosom, hogy természetesen akkor is megcsinálják ha kell, de jobb így. Engem altattak, téged gondolom nem fognak, de bódítanak az érzéstelenítő előtt, így nem fogod érezni! 10 perc alatt készen van onnantól hogy felfekszel. Én ügye érezni semmit sem éreztem, és utánna sem okozott semmi féle tünetet, gondot. Nem fájt, alig vérezgetett. A babád bennt van, ők pedig kinnt matatnak. Nem lesz semmi gond!:) Szerintem méhszájzárás után simán szülhetsz természetesen, 3 hónap alatt az ott szépen begyógyul, utánna ugyanúgy, sőt: még jobban is fog működni!

Én a hegesedéstől féltem, hogy utánna ez miatt lesz vetélésem, vagy nem tudok majd rendesen szülni... az orvosomat imádom, mindíg jókat mosolyog rajtam ilyenkor. Aztán persze megnyuhógtat:) Hamar túl leszel rajta, és nem lesz semmi gond!

2012. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, és a bíztatást is! :-) Én is szeretném hinni, hogy minden rendben lesz, de azért nagyon aggódom (és természetesen nem magam miatt). Örülök, hogy ilyen simán ment nálad és minden rendben volt! Igyekszem én is pozitívan hozzáállni! :-)
2012. szept. 28. 07:40
 3/6 anonim válasza:
Szia! Nekem volt conisatiom a terhesség alatt, hasonló probléma miatt, mint nálad. 14 hetes voltam akkor, altatásban végezték, 1 éjszakát kellett bent töltenem, aztán haza is engedtek. 1 hétig elég rendesen véreztem, meg nagyon keményedtem, fel sem mertem kelni. Én is nagyon féltettem a babámat, rettegtem, hogy esetleg elvetélhetek, de szerencsére nem történt semmi baj. Császárral szültem, de nekem a HPV-m miatt volt muszáj. A lényeg, hogy minden rendben volt, és kívánom neked, hogy nálad is így legyen!
2012. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! Sajnos nekem is HPV-gyanúm van.. Ezek szerint akkor csak a legvégén volt a császár, sikerült végig kihúznotok egyben? Ez már a 2. babám, ezért is félek, hogy esetleg már amúgy sem zárna jól a méhszájam, hát még ha ki is metszik...de ezek szerint az összevarrás nálad is jól sikerült és kitartott míg kellett! :-) Mindkettőtöknek köszönöm a választ!
2012. szept. 28. 17:06
 5/6 anonim válasza:
Ismét a második válaszoló vagyok. Nekem nem volt méhszájzáró műtétem, és így is kihúztam a végéig, 39+1 hetesen volt a programozott császárom. Nekem is már a 2.babám, ennek ellenére kibírta a méhszájam. Azért azt még leírom, hogy az orvosom igyekezett a lehető legkisebb darabot kimetszeni, így maradt egy nagyon pici sérült hámréteg, de azt a szülés után 5 hónappal távolította el, akkor sokkal bátrabb volt, és alaposabb munkát végzett.
2012. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer! Sokat segítettél! :-)
2012. szept. 29. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!