Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is ilyen keveset mozog...

Másnak is ilyen keveset mozog a babája?

Figyelt kérdés
27 hetes vagyok, és kb.négy napja nem érzek határozott rúgásokat.Elég keveset mozog a baba, de akkor sem rúgdos, hanem inkább kinyomkodja magát.Ez így normális? Pénteken voltam szívhang hallgatáson, minden rendben volt.Én azt gondoltam, minél nagyobb a baba, annál többet, és erőteljesebben mozog ...
2009. aug. 3. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha minden ok volt a vizsgálaton akkor ne idegeskedj. a 23. hét körül 12 napig abszolút nem éreztem a babámat, holott már a 18. héten megmozdult rendszeresen. Na én is voltam abban a 12 napban 2 orovosnál is, uh-t csináltak, szívhangvizsgálat... mindig minden rendben volt, de tudom, hogy mit össze idegsekedik így is az ember... Minnél nagyobb a baba annál kevesebb helye van mozogni... Nyugodj meg, biztos a meleg miatt van.

2009. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy igazad van, és tényleg csak a meleg miatt van.
2009. aug. 3. 14:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem háttal van a hasfalad felé, azért nem érzed a rúgásokat csak a mozgolódást,
2009. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.... azért gyanakszok a melegre mert én Németországban élek és a 23. hét körül leutaztam Magyarba ahol kánikula volt, hát tiszta kész voltam tőle, alig éltem, nem terheseknek való idájárás az. Itt németben nálunk nincs olyan hőség és mióta újra itt vagyunk, hát kellett neki pár nap, hogy feléledjen... :-)
2009. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és tényleg most, hogy írtad,mintha befelé érezném néha mozogni.De biztosan a meleg is közrejátszik.

Kezdek megnyugodni, köszönöm lányok.

2009. aug. 3. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!én is 27 hetes vok,nekem is ez a harmadik nap,hogy lélekjelenlétet adott magáról a babám.ne idegeskedj,nekünk sincs kedvünk ilyen néger időben megmozdulni.
2009. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sokan panaszkodnak,hogy keveset vagy kevesebbet mocorog a baba, valszeg a nagy meleg az oka, de ha nyugtalan vagy, menj be a kórházba, vagy a védőnőhöz, és nézess szívhangot.

L.38+3

2009. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
28 hetes kismama vagyok, ez a negyedik terhességem, de sajnos az első három már korán, a tizenkettedik hét előtt elment. Ezért is vettünk, már a tizenkettedik héten magzati szívhang halgatót. Igaz csak a 20. héttől lehetet hallani a szívhangot, de már ez is nagyon megnyugtató volt, és az a mai napig is. Nekem is van olyan nap, hogy kevesebbet rugdos, ilyenkor csak meghalgatom, milyen erőteljesen dobog a szíve, és a mozgásának a hangjait is lehet hallani, olyat is amit nem érzel.Nem mellesleg a párod és a családod is meghallgathatja. Ennél nagyobb megnyugvás nem kell. Egyébként az előzményekből tanulva én hetente kétszer járnék az orvoshoz az aggódástól.
2009. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, végre öt nap után beindult a kislányom! Tegnap este,és ma reggel is már elég sokat éreztem mozogni.Mivel első babás vagyok, nem gondoltam, hogy lehetnek ilyen hosszú időszakok, mikor nem érzem a mozgását,de már megnyugodtam.
2009. aug. 4. 08:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ennek örülök, hogy minden okés nálatok! További rugdalózos babavárást!
2009. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!