Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április 11-re várom a babát,...

Április 11-re várom a babát, a munkaviszonyom viszont most októberben megszűnik. Jogosult leszek-e TGYÁS-ra, GYED-re?

Figyelt kérdés
(1,5 év folyamatos munkaviszonyom van)
2012. okt. 2. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Tgyásra nem, ugyanis a szülés napján nem lesz munkaviszonyod. Ha jól tudom passzív gyedre lehetsz jogosult.
2012. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, akkor (10 éve) az volt a szabály, hogy a biztosítási jogviszony megszűnése után 42 napon belül kell szülni, akkor jár... utána sajnos nem...
2012. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez most is így van kedves 2.
2012. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Határozott idejű a munkaszerződésed? Mert ha nem, akkor felmondási tilalom alatt állsz, nem küldhettek volna el. Ha határozatlan idejű a szerződésed, és tudtak a terhességedről, mégis elküldtek, akkor irány egy ügyvéd, pereld be a céget. Meg fogod nyerni a pert.
2012. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát úgy kéne csinálni, hogy el kéne menni munkanélkülire. De most vetődött fel bennem a kérdés, hogy munkanélkülire el tudsz e menni később, és nem most azonnal?


Ez azért fontos, mert ha ki tudnád húzni munkanélkülivel ápr. 11 előtti egy hónapig. Akkor a munkanélküli alapján tudnál menni tgyásra és így tovább.


Vagy hogy van, folyamatosnak kell lennie a munkaviszonynak?


Szerintem most még akkor is jobban jársz ha kamura bejelenteted magad valahova... mert különben csak gyest kapsz úgy tudom...az meg...

2012. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!Én ugyanebben a cipőben járok,

csak szeptember 30-ig volt szerződésem és március 10-re vagyok kiírva. :D Nekem az OEP-nél a hölgy azt mondta,hogy ha meg tudjuk oldani a párommal,akkor később jelentkezzek be a munkaügyre.Kihagyhatsz 1-2 hónapot és utána is be tudsz jelentkezni,ha jogosult vagy,akkor is megkapod.(öcsém se rögtön ment el,ahogy felmondtak neki és kapott ellátást)De a legjobb tényleg az lenne,ha vki be tudna jelenteni.Most mi is mozgósítottunk minden ismerőst, talán vki tud segíteni. :D

2012. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben én is utánaolvastam, szerencsére a biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie. Ha pedig lehetséges, hogy a munkaügyi központba csak később jelentkezzek be akkor azt hiszem az lesz a jó megoldás.
2012. okt. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!