Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fájdalommentes keményedések...

Fájdalommentes keményedések mennyire normálisak 30 hetesen?

Figyelt kérdés
Nincsen semmi más panaszom, csak ezek a keményedések vannak napjában 6-8 alkalommal. Tegnap a dokim megijesztett, hogy ezeknek nem kellene lenniük, és két hét múlva menjek vissza kontrollra. Szedek magnéziumot és igyekszem pihenni is, de ennek ellenére vannak.
2012. okt. 11. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi magnéziumot szedsz?
2012. okt. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Napi 1 Béres MagneB6-ot szedek. Ez 250mg-os.
2012. okt. 11. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is azt szedtem, de én 3×3-at. Nekem is voltak már 25 hetes kortól. Fent állt sajnos a koraszülés kockázata, de aztán 41 hétre szültem:)

Szerintem ezt neked kell kitapasztalni, hogy mennyi magnéziumot vegyél be.

2012. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a tájékoztatója azt írja, hogy max. napi 1-et lehet belőle bevenni... A sima MagneB6-ból lehet többet, de az csak 40mg-os azt hiszem.
2012. okt. 11. 08:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap a védőnő 3x1-et javasolt, de ma megyek dokihoz és én vele akarom megbeszélni ezt. Úgy gondolom, azóta rendszeres, van úgy, hogy órákig tartó, mióta a picilány 3 hete befordult és kegyetlenül nyomja a szeméremcsontomat. Minden 2 percnél hosszabb állás, tevékenység keményedést vált ki, és akkor tart órákon át, ha órákon át megyek valahová. Tkp. semmit nem tudnék csinálni, ha nem tanultam volna meg együttélni vele.
2012. okt. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is a 30. héttől kezdve keményedtem. A dokit megkérdeztem, hogy mennyi keményedés normális, erre ő nem tudott válaszolni. Nem szedtem semmit, 41. héten szültem.
2012. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is a Béres 250 mg-os magnéziumot szedem, napi 3-4 szemet belőle!!! Én is elég sokat keményedtem, de így max. napi egyszer ha előfordul. Nekem a doki, a védőnő és a szülésznőm is mondta, hogy nyugodtan szedhetek akár 1000-1500 mg magnéziumot is naponta, ártani nem ártok vele, sőt! Megkérdeztem a patikában is, hogy lehet-e, azt mondták, igen.

Úgyhogy emeld az adagot legalább napi 3-ra (reggel, délben, este,) és meglátod, hogy elég-e. Ha nem, akkor emeld még. A keményedések veszélyesek, ilyenkor még blokkolni kell őket.

33 hetes kismama

2012. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én hasam állandóan kőkemény volt. Egyáltalán nem volt kellemetlen és én akkor azt hittem ez normális, nem is szedtem magnéziumot. A dokim sem mondta hogy gond lenne, amikor megtapogatta a hasam, én meg sose panaszkodtam a kemény hasra. Szóval így szültem 41. hétre, igaz császár lett, de nem emiatt.
2012. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Már a terhességem korai szakaszatol kemenyedek, es ez azota is megvan! napi 250 mg szedek (nem hasznal semmit), es az orvosom azt mondta, h felesleges szednem, mert vannak ilyen alkatu nok! es mindig kiemeli, hogy amig nem nyitjak ki a mehszajat a kemenyedesek addig semmi gond nincsen! mostmar az utso 10 hetet toltjuk es az a fura, hogy most 1-2 hete nem is nagyon volt! a 16 hettol voltak, sokszor, napi 6x is akar, de 1-2 hete elmultak! nem is ertem! :) de orulok neki! beszelj a dokiddal azert! minden jót! 31hkm

2012. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Voltam dokinál, Magnerotot írt fel 2x1-et.
2012. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!