Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a macskák veszélyesek a...

Csak a macskák veszélyesek a terhesekre?

Figyelt kérdés
nekem van egy yorkiem, és tudni szeretném ha terhes leszek okozhat e valamit a vizelete mert nem akar szoba tiszta lenni és mindig figyelni kell rá mert odapisil valahova

2012. okt. 17. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
kutya macska toxoplazma betegség ezért ellenörzika véredbe ezta szintet átestél e már a betegségen vagy nem
2012. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

A kutya nem hordozza a toxoplazmat, ellenben a kutyádnak súlyos nevelési gondjai vannak.

Olyan nincs, hogy "nem akar" szobatiszta lenni.

Vagy nagyon fiatal, vagy egészségügyi problémája van, vagy pedig súlyos nevelési hiba, amit ki lehet és ki is kell javítani.

Már csak azért is, mert a kistestű kutyák jobban hajlamosak féltékenységre, ezáltal harapósságra, ami kisbabás családban nagy felelőtlenség.

2012. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádat valóban meg kellene tanítani a szobatisztaságra. Nekünk is van benti kutyánk, de soha nem pisil be. Ha nem figyelek kellően rá, akkor ha kell ugat mint a félőrült, hogy engedjük már ki. Mi kertes házban élünk egyébként, így könnyebb volt szobatisztaságra tanítani, figyelni kellett rá, ha éppen készül pisilni vagy nagy dolgára és mindig kiszaladtunk vele, egy helyre tettük. Nagyon rövid idő alatt megtanulta.
2012. okt. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a kutya nem hordozza a toxoplasma-t, viszont neveld meg mielőtt gyereket vállalsz, mert a kutya, főleg a kistestűek, a gyereken hajlamosak kiélni a dühüket. Megharaphatja a kisbabát féltékenységből, vagy mert az betolakodott az ő területére.
2012. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot, várj még a gyerekvállalással, előbb a kutyával kéne eredményre jutni :).

Már leírták a többiek, miért.

2012. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem hordozza a toxoplazmát. Nem minden kistestű kutya féltékeny, inkább a terrierek hajlamosak rá. Nekem mopszom van, ő egyáltalán nem féltékeny, pedig kicsi :-)
2012. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: A yorkie is terrier!
2012. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, tudom:-) Csak arra válaszoltam, hogy a kistestűek féltékenyek, mert ez így nem igaz.
2012. okt. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hááááát, leirták itt már jó páran, én sem a toxoplazmától félnék, mert azt a kutya lnem hordozza, viszont gyerek mellé olyan kutyát, aki mindenhova odapisil??? mi lesz ha a baba ott lesz? lepisili a kiságyat?

Nekem is van kutyum (mopsz) és küzdelem volt a szobatisztaság, szerintem volt vagy 8 hónapos mire tökéletesen sikerült, de azóta sincs vele semmi gondom.

33 hkm

2012. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, csak a macskák veszélyesek a terhesekre.


Nekem is yorkim van itt a lakásban tartva. Igazán jól nevelt, kitűnő idegrendszerű kutyus, nagyon nyugodt, és persze szobatiszta. Szóval a mi esetünkben nem állja meg a helyét a közhely, miszerint terrier fajtájú kutyus csak ugatós, harapós, a saját helyét féltő kutya lehet.

A miénk lakásban soha nem ugat, minden szavunkra figyel, idegenektől fél stb. Úgyhogy én nem félek hogy a babára féltékeny lenne. vagy félni fog tőle is eleinte, vagy nagyon fog rá vigyázni és a szoba ajtaja előtt fog aludni.

Nem mondom hogy könnyen ment a szobatisztaságra szoktatása, de megérte a fáradságot. féléves korára egy csapásra szobatiszta lett.

Ha már idősebb a tiéd akkor nehéz lesz rászoktatni. Kölyök korban azért sokkal könnyebb.


H bepisil amikor már lesz babád, az a picire nézve lesz nagyon egészségtelen. Most gondolj bele hogy mászni is fog az a pici baba, és majd a kutyapisiben fog tocsogni? Esetleg a szájába is veszi a kezét.. stb.

2012. okt. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!