Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hormonkúppal...

Utrogestan hormonkúppal kapcsolatban egy fontos kérdés?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 13 hetes kismama.Az utrogestant 6 hetesen kezdtem el használni enyhe barnázás miatt,napi 2szer 1-et.Ma kezdem el csökkenteni az adagot orvosi utasításra,most 5 napig 1et használok,utána teljesen elhagyom.Hétfőn voltam 12 hetes uh-on ahol a leletre azt írták,hogy méhlepény kialakulóban.A kérdés az lenne,hogy mikortól veszi át ténylegesen a méhlepény a hormontermelést és,hogy a hormon elhagyása,hogy szokott zajlani.Ugye probléma mentesen?Köszönöm
2012. okt. 19. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem napi 3*2-t kellett szednem és 5 nap alatt problémamentesen leálltam róla a 14. héten.

2012. okt. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én 13 hetes és 4 napos leszek mikor elfogy.
2012. okt. 19. 07:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 3x2 használtam az 5.héttől, és nagyon féltem az elhagyástól, hogy nehogy valami probléma legyen, és el is húztam kb a 15. héten hagytam el teljesen és nem volt semmi probléma.

Én azt tanácsolnám, hogy legalább a 14.hétig húzd el az elhagyását akkor biztosan nem lehet semmi gond.

2012. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy tudom, hogy a 14. héten veszi át a méhlepény a hormontermelést, de ne aggódj ha elöbb hagyod el az utrot.

Én is 6 hetesen kezdtem el szedni, problémám igaz nem volt, de elötte gond volt a hormonjaimmal így a biztonság kedvéért írta fel a doki. Napi 2*1et használtam én is és a 12. hét után pár nap alatt hagytam el. Semmi gond nem volt, utána lévő uh-on is egészséges volt a babám. Nyugi nem lesz baj!

16hkm

2012. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! én is szedtem a 8. héttől. a 12 héten voltunk újra dokinál,akkor azt mondta,hogy már egyáltalán nem kell szednem,mert a méhlepény átvette a saját szerepét. csökkentenem sem kellett vagy ilyesmi. csak simán elhagytam. problémamentes babavárást! :)

17hkm

2012. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!