Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy az esetenk...

Miért mondják, hogy az esetenkénti vörösborfogyasztás jót is tehet a kismamáknak?

Figyelt kérdés
Vérképző? (vörösvérsejt)
2009. aug. 9. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2009. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jót tesz egyes vélemények szerint, de az én orvosom azt is hozzátette, hogy csak az, amelyik tényleg szőlőből készült. Tele van vassal, mint minden sötét színű zöldség (pl. patiszon), gyümölcs. Csak óvatosan kell fogyasztani, ne feledd, hogy általában (sajnos nem mindíg)a kismama már régóta nem ivott alkoholt. Csak 1, max 2 deci ajánlott, az is lassan elszopogatva.
2009. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. aug. 9. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:

én is iszogatok, kb. minden másodnap 1-1 fél pohárraL. Nekem az orvos ajánlotta, egyrészt mert vért csinál, és amúgy is alacsony a vérnyomásom. Ettől a babának még semmi baja sem lesz, csak akkor van baj, ha anyuci iszákos. Ja, és csak vörösbort iszok.


Ja, még egy dolog: a nődokim azt mondta, hogy a feketeribizli bor a legjobb ilyen állapotban. Sajnos azt nem találtam sehol.

2009. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a tippet, majd én is keresem a feketeribizli bort.
2009. aug. 9. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:

A tokaji borok a legjobbak, jobb mint a vörös bor. Tele van minden földi jóval, én heti 2-3 decit iszom szép lassan, és nem vagyunk, voltunk betegek. Az első terhességemnél még fejfájásra is (komoly migrénem volt) ezt írta fel a doki. Ha tehetem, aszút vagy szamorodnit iszom, de télleg nem sokat, azért mégis csak alkohol.

32 hetes kismami

2009. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, nem iszom 2-3 decit, inkább max. 2 decit, csak néhány kortyintást!!! Ha belegondolunk, 40 hét alatt az hány liter, ha valaki minden nap, vagy akár másnap megiszik 2 decit. Nem sok? Nem tudom, azért kérdem...
2009. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A tokaji borokról még nem hallottam, ezek szerint az orvos is igazolta, hogy jó hatása van? Nekem mindenki a vörösbort emlegeti. De hogy mennyi a megengedett...nem tudom.
2009. aug. 10. 07:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos az első terhességemnél erős migrénem volt sokáig, és nem gyógyszert "írt fel", hanem fél-egy decit lassan kortyolgatni ha lehet aszút. Persze mindezt az aszú hazájában, Tokajban, szóval könnyedén hozzájuthattam, és mivel a doki is tokaji volt, valamit csak tudnak róla. TAlán leírva nincs, de az biztos, hogy pl. antibiotikus hatása ismert. Az ottani rokonok java része a 90 es éveit tapossa és ezt a jó bort issza. Persze mint írtam, bőven módjával és szükség esetén. Volt a 28. hétnél sok-sok görcsöm, és ittam és jobban lettem. Most a 32.-ben vagyunk és sztem ha nem múlik holnapig megint az, ami már 4 hete volt(akkor ittam utoljára, jé, hogy repül az idő...), akkor megint iszom úgy 1 decit...mégsem a sok gyógyszert, amit a velem egy idős várandós maminak írt a doki már a 18. héttől.
2009. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ezt megjegyzem! ;)
2009. aug. 12. 09:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!