Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » KEdves Mindenki! Abban kérném...

Facsezir kérdése:

KEdves Mindenki! Abban kérném a segítségeteket, hogy sajnos a babám farfekvéses. Esetleg van vmilyen házi praktika ez ellen?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Mennyi idősek vagytok? Át tud még fordulni?

Ha igen, olyat hallottam, hogy fénnyel "csalogatni". Pl. elemlámpával a hasadon.

2012. okt. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Házi praktika nincs rá, vagy megfordul vagy nem. Persze ez attól függ, mennyi idős terhes vagy. Ha az utolsó hetekben jársz, akkor elég kicsi az esély arra, hogy magától megforduljon. Régebben néha próbálkoztak az orvosok kézzel megfordítani a babát, de ezt ma már ritkán alkalmazzák, mert elég veszélyes az eljárás és ritkán jár sikerrel.

Hallottam már olyat is, hogy nem nagyon kell arra törekedni, hogy megforduljon a baba, mert sokszor oka van annak, hogy farfekvéses, pl rá van tekeredve a köldökzsinór, és ha átfordul a baba fejvégű fekvésbe, akkor megfeszülhet, ami bajt okozhat.

Önmagában az, hogy a baba farfekvéses nem nagy baj, csak valószínűleg császár lesz belőle, ha így marad.

2012. okt. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Nekem 35. héten még faros volt aztán 37. héten már nem. mondjuk nekem azt tanácsolták álljak négykézláb és a fejemet tegyem a földre.és ezt naponta többször. Nem tudom hogy ez segített e vagy magától simán befordult mindenesetre jó kis gyakorlat, nekem jól esett/esik csinálni.
2012. okt. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.anyósomnak illetve barátnőmnek a 39. héten szülés előtt pár nappal fordult be. Szóval bármi lehetséges.
2012. okt. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki, hogy ha nem fordul be, akkor naponta többször négykézlábra állni, és ringatni a csípőt. Mondjuk az én lányom időben befordult, így nem próbáltam. :)
2012. okt. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Figyu, én nem kísérletezgetnék semmilyen praktikával. Lehet komoly oka is annak, hogy farfekvésben van, lehet hogy nem tud megfordulni mert rövid a köldökzsinór vagy akármi. Nem akarok hülyeséget írni. De amikor én voltam terhes, sok oldalon utánanéztem és nem ajánlják a házi praktikákat. Orvos esetleg megfordíthatja, de csak szigorú ellenőrzés mellett (gondolom a szívhangját figyelik közben).
2012. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!