Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok....

16 hetes kismama vagyok. Jelenleg még dolgozom. A munkahelyemen elég sokan dohányoznak körülöttem holott tudják, hogy babát várok. Ez mennyire árt a picinek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 21. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

háát, szerintem annyira, mint bármilyen nem dohányzó embernek.

ha van rá lehetőséged menj el távolabbra, ha pöfékelnek.

2008. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem irtad, hogy ez zárt helységben történik e, vagy nem. Szabadtéren szerintem nem árt annyi amennyi rád megy, persze menj arrébb ha zavaró. Zárt helységben óvatosabb legyél, inkább kerüld el őket, bár nem lesz tőle komolyabb bajod, de nem tesz jót az is biztos. igazából a babád tudja mi a jó neki, és mennyi. Ha hányingered van a füsttől vagy zavaró, és folytogató akkor neki nem jó és igy üzen.
2008. máj. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Zárt helyiség. Habár az ajtó nyitva van, de attól még füst van, mert többen vannak akik dohányoznak. Én természetesen nem dohányzom.
2008. máj. 21. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:

A te lehetőséged, hogy táppénzre menj. Egy dohányzó miért foglalkozna vele, hogy babát vársz. Az emberek ilyenek. Nem tűntetnek ki azért mert terhes vagy , ugyanugy rágyújt, mint előtte, mert neked kell igazodnod. Ha nagyon nem bírod menj arréb. Azért mert te terhes vagy a kollegáid nem szoknak le.

Ha teheted menj táppénzre, de nem túl ártalmas szerintem, csak ha kocsmaszinten van a dolog.Legalább szólj rájuk ha rádfújják. Nincs kijelőlt hely a folyosón?

2008. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kijelölt hely az udvar csak senki nem megy ki! Gondolom bent kényelmesebb a saját helyén ülve dohányozni. Nem kértem senkit, hogy szokjon le. Csak lehetnének figyelmesebbek is egy kicsit. Gondolom a saját gyereküknél nem ezt csinálták. Vagy ha mégis akkor nem tudok rá mit mondani.
2008. máj. 21. 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát elég bunkók. De hát a dohányosok nem szoktak tekintettel lenni senkire. Ha nem tudsz tőlük elkülönülni, akkor én a helyedben elgondolkoznék a táppénzen vagy megpróbálnám a főnökömmel megbeszélni ezt, hátha máshová tud téged helyezni helyileg. Neki kötelessége mindent elkövetni a te egésszéges terhességed érdekében már ami a munkavégzés körülményeit illeti. Ha semmire nem jutsz vele, akkor ne kockáztasd a babád egészségét, mert a dohányfüst alacsony testsúly, koraszülést és különböző légzőszervi betegségeket okozhat a babánál.
2008. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Passzív dohányzás állítólag árdalmasabb mint ha magad szívnád. Elég nagy tahók, már bocsi. Én múltkor sógornőm munkatársával vesztem nagyon össze, mert egy kocsival utaztunk, és rágyújtott, amikor sógornőm rászólt, hogy dobja el, erre azt válaszolta, dehogy dobja, mért dobná, szálljak ki ha nem bírom. Sajnos vannak ilyen bunkók. Menj ki ha van lehetőséget vagy nyiss ablakot. 14 hetes kismama.
2008. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez felháborító! Ha nem lennél terhes, akkor sem lehetne a munkahelyen dohányozni, csak a kijelölt helyen. De így még nagyobb szemétség. Tudom, hogy könnyebb tanácsokat osztogatni, mint megtenni, de fel kellene őket jelenteni... Veszélyeztetik a babád egészségét. A passzív dohányzás rosszabb. És a nikotin átjut a méhlepényen. Próbálj beszélni a főnököddel, lehetne vele éreztetni, hogy ezzel a magatartásával -, hogy nem küldi külön helyre a dohányosokat- törvényt sért.
2008. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem szabad eltűrnöd, én még nem terhesen sem merek belelélegezni a levegőbe ha az füstös, mert szeretnék babát és mindentől meg szeretném óvni a szervezetem. A többiek leírták már mit tegyél, de mindenképpen tegyél.
2008. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkahelyen a dohányzásra kijelölt helyről törvény rendelkezik, akár kismama az ember lánya, akár nem. Beszélj a főnököddel.
2008. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!