Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellsőfali tapadású placentáva...

Mellsőfali tapadású placentával a doki eltilt a szextől?

Figyelt kérdés

13. hetes vagyok és a férjemmel mindketten aggódunk, hogy ártana a kicsinek. Tapasztalatokat várok, hogy ki volt eltiltva vagy kinek volt megengedve, illetve nem lett-e baj.

Köszi!


2009. aug. 10. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Csak akkor szoktak tiltani,ha a lepény a méhszájnál tapad.Ha nincs ott,mindegy hogy mellső vagy hátsó fali,akkor hajrá:)
2009. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is mellső falon tapadt,részben fedte a méhszájat.Engem tiltottak,de csak a méhszájon való fekvés miatt.Ha ez nincs,akkor lehet.


40h

2009. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! nekem mellsőfali tapadású volt, de jó helyen, nem a méhszáj közelében. így aztán még az utolsó napon is szexelhettünk :)
2009. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, eltilt, ha a méhszájon vagy ahhoz közel tapad a placenta. Nekem a 18 hetes UH derült ki, és azóta nem is szexelünk. :-( Nincs a méhszájon, de nagyon közel van hozzá.

Ilyenkor a fizikai behatás hatására, de akár csak a méhösszehúzódások miatt is könnyen sérül a méhlepény, ami vérzéshez, súlyos esetben leváláshoz is vezet. Így jobb vigyázni, még ha nehéz is kibírni.

A sima mellsőfali tapadás nem baj.

2009. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mellső fali, hátsó fali és fundus (tetején) mindenhol jó helyen van a placenta. Egyedül az "elöl fekvő" a rossz - az jelenti, hogy a méhszájon van. Csak sokan összekverik ezt.

Egyébként ahogy a méh nő, változhat a placenta helye is. Nem a placenta vándorol, hanem ahogy a méh tágul, növekszik, máshova "kerül" a méhlepény. Nekem először mellső fali volt, majd fundusban, most a végén pedig megint mellső fali.

2009. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!