Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez most akkor hogy is van?...

Ez most akkor hogy is van? Bocsi, de ezt már nem értem.

Figyelt kérdés

Tudom,hogy már millióan feltették ezt a kérdést,de mindenki mást ír rá!

Tehát,a táppénz összegét miből számolják?Ha én 2010 márciusára vagyok kiírva,de már októberben elmegyek táppénzre,akkor melyik év átlagfizetését nézik a táppénzhez?

És majd ez,a táppénz is beleszámít a gyed-be,vagy nem?

Csak mert már nem igazodom ki..Légyszi segítsetek!


2009. aug. 10. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor még én is dobok egy csavart rajta :)


Ha 2009. októberben mész táppénzre, akkor a 2008-as fizetést veszik alapul, egészen addig ennyit fogsz kapni, míg meg nem szülsz, vagy 1. napra keresőképessé nem válsz. Ha a 2010-es évben csak 1 napra keresőképessé válsz és utána újból elmész táppénzre, akkor az újbóli táppénz összegét már a 2009-es jövedelemből számolják.


Beleszámít-e a gyedbe?

A biztosítási időbe beleszámít, de a gyed összegének az alapjába nem, mivel egyik ellátás alapja nem lehet egy másik ellátás. Ugyanez vonatkozik a tgyás összegének a meghatározásához is.

2009. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha,köszi a választ!

És akkor csak hogy értem-e? :P

Tehát a gyed összegébe nem számít bele a táppénz összege,tehát nem csökkenti le.

És magyarul,ha elmegyek októberben táppénzre,akkor a tavalyi évemet veszik alapul a számításnál,de mondjuk ha idén többet kerestem,mint tavaly,akkor érdemes jövő januárban pár napra visszamennem dolgozni,és akkor több táppénzt kapok?

Jól értelmeztem?

2009. aug. 10. 15:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igen :D

Egészen pontosan elég egy napra visszamenni, onnan újból éled a 15 napos betegállomány (70%) és utána a táppénz (60%) és mindkettőnek a 2009-es évi jövedelem lesz az alapja.

2009. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja,és még valami..:)

Akkor a tgyás összege is az idei évem teljes fizetéséből lesz számolva,ugye?Tehát az sem lesz kevesebb a tápénz miatt?

Ha mondjuk bruttó 130ezer az alap fizetésem,hiába vagyok az utolsó 3 hónapban táppénzen,akkor is a 130-at veszik alapul,ugye?

2009. aug. 10. 15:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Tényleg utolsó kérdés:D

A táppénz számításánál az egész 2008-as évet nézik?Csak mert 2008,júniusában váltottam munkahelyet.De a munkaviszonyom az folyamatos volt.

Előtte többet kerestem,hivatalosan,mint most.

2009. aug. 10. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:

A pontos számítás:


Ha nincs 30 napnál több megszakítás:

Az éves jövedelmet el kell osztani a biztosítási időben töltött napoknak a táppénz, baleseti táppénz, tgyás napokkal csökkentett számával. Azaz 365 helyett durván 270-el.

2009. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy 2008 első felében kerestél többet! És nem 2009-ben.


Ha nincs megszakítás, akkor a teljes 2008-as év jövedelmét veszik figyelembe. Azaz, ha ez több, mint a mostani fizetésed, akkor 2010. januárban nem szabad megszakítanod a táppénzt 1 nappal sem, így a szülésig a 2008-as béred után fogod kapni a táppénzt.

2009. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!