Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hanyagolják el a kismamá...

Miért hanyagolják el a kismamák vizsgálatát egyes városokban?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen lakom, mégis ahová tartozom, nem kell járni terhesgondozásra csak védőnőhöz.

Nőgyógyászati vizsgálatom ezért még sosem volt csak mikor megállapították a terhességet.

Akkor látok orvost, mikor vérvétel beutalóért megyek, egyébként a védőnő mér szívhangot, súlyt és vérnyomást (vizeletet sem néz).


A 36. héten sem vettek kenetet, így azt sem tudom, van-e valami fertőzésem, eddig az NST-n, UH-okon szerencsére minden rendben.


Ráadásul a védőnőhöz is csak 2 hetente kell mennem, pedig már a 38. hétben vagyok, elvileg még 1 találkozás lesz a 40. héten.


Van akinek a lakhelyén szintén ez a menet és egészséges lett a babája?

Mert kicsit tartok tőle, mi van, ha van valami fertőzésem, vagy teljesen nyitott a méhszájam, csak épp nem tudok róla.

Jár valaki hasonló cipőben?


2012. okt. 30. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos itthon szerintem ez mindenhol igy mukodik.

Akik irkaljak a kenetet, a mehszajertekeket, vizsgalatokat szinte kivetel nelkul foadott orvoshaz jarnak.

2012. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is megyeszékhelyen lakom. Ha nem lett volna fogadott orvosom a terhesgondozó felől akár fel is fordulhattam volna.
2012. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Külföldön élek és itt is így van.doki csak a terhesség elején vizsgált.mondjuk kenetet vettek a 35. héten de nem vizsgáltak. Egy normális lefolyású terhességnél nem is kell havonta vizsgálgatni, ha nincs problémád.
2012. okt. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs fogadott orvosom, mégis havonta kellett járnom vizsgálatokra, 36. héten a kenetet is levették, illetve védőnővel is legalább havonta találkoztam. Minden alkalommal megnézte a védőnő a vizeletet, vérnyomást, súlyt, illetve amikor orvoshoz kellett mennem akkor is megnézték ugyanezeket. Szintén megyeszékhely,csak annyi, hogy nem ott lakom, csak oda tartozom.

38hkm

2012. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Miért nem jelentkeztél be Te a tehesgondozásra?Neked kell elmenni, és időpontot kérni, nem ők mennek hozzád. Azt, hogy van-e fertőzésed nem ártana tudni, mert szülésnél egy streptococcus fertőzés elég veszélyes lehet.

Mi van akkor a kiskönyvedbe? Nincs is orvosi pecsét? Senki nem mérte mekkora a hasad, a méh fundusát, nem nézték a magzatvíz mennyiségét, a méhlepény állapotát?

Ez azért a Te hibád is, miért hagytad ennyiben?

2012. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz én nem a szülővárosomban lakom. De itt magamnak kell be jelentkezni minden egyes vizsgálatra. Ha nem megyek akkor nem kapok pecsétet a kis könyvbe és nem lesz egyszeri anyasági támogatás. Védőnőhöz meg majdnem 1havonta megyek.
2012. okt. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

En videki vagyok. Itt a tethesgondozas = vedono + uh + haziorvos. Az osszes tobbi maganakcio fizetos.

Engem a korhazban elhajtottak a terhesgondozasrol, hogy a veonohoz jarjak ne hozzajuk. Errol ennyit.

2012. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Gondoltam, hogy lepontozol, de ha Te nem mész oda akkor mégis mit vártál. Nem itt kellett volna feltenni a kérdésed,hanem ELMENNI a terhesgondozóba, időpontot kérni, és ott a dokinak elmondani a panaszaid. Szerinted más, hogy tette? Ezt csak Te tudod elintézni. Remélem azt tudod, hogy szülni a kórházba kell, nem a doki kopog be hozzád, hogy na akkor most fáradj be mert szülni fogsz. Egyszerűen nem hiszem el, hogy 38 hetesen jut eszedbe, hogy nem látott még doki.

Könnyű engem lepontozni, de a saját felelősségeden vagy inkább felelőtlenségeden kéne elgondolkoznod.

2012. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Szerintem a kérdező járt minden kötelező vizsgálaton, mert volt Uh-ja, NST-je, vérvétele, volt védőnőnél, csak azon csodálkozik, hogy nem néztek neki méhszáj értéket és nem vettek kenetet. Ha jól értem. Ezek pedig sajnos nem mindenhol részei a terhesgondozásnak. Én pl. legalább 10-szer voltam a miskolci terhesgondozóban, de be se hívtak. Az ajtót csak kívülről láttam, mert bevitték a kiskönyvemet, kiadták a beutalót és a táppénzes papírt. Amikor egyszer kérdezni akartam valamit a lábamat az ajtó és az ajtófélfa közé kellett tennem, mert a csaj rámcsapta volna az ajtót válasz nélkül. Persze, ha nem lett volna magánorvosom, aki mindent megnéz, illetve rendesen megvizsgál én magamnak kibalhéztam volna a vizsgálatokat, de ez az ellátás (elbánás) akkor is félelmetes. Nem mindenki tudja, hogy milyen vizsgálatok kellenének, vannak kevésbé tájékozott emberek. Nekem pl. a legviccesebb az volt a terhesgondozás során, hogy kb. 32 hetesen bevitték a kiskönyvemet, amibe a védőnő rendesen beírkált mindent és egyszer csak kijön a doki a folyosóra, hogy ki az az XY (mármint mondta a nevemet). Odamentem és mondta, hogy látja, hogy nekem volt a terhesség elején egyszer 7-es cukrom és ez nem jó, ezzel kezdeni kellett volna valamit. Mondtam neki, hogy ne izguljon, mert én foglalkoztam vele, mert évek óta cukorbeteg vagyok. Szóval nekik a 32. héten tűnt fel, hogy inzulinos cukorbeteg vagyok. Hetente jártam a diabetológiára, pedig egyszer sem küldtek.

2012. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, most olvasom a válaszokat.


Én sajnos nem mehetek külön terhesgondozásra, mivel ahogy említettem, a mi körzetünkön nem kell járni, ezt külön kihangsúlyozta a védőnő a legelején.

Magam is meglepődtem, mikor kérdeztem, mit csináljak, ha valami problémám lesz, akkor azt mondta, menjek be a kórház terhesambulanciájára és megvizsgálnak, de ilyen, hogy havonta egyszer doki, na ilyen nincs.

Egyébként majd a végén fog írni igazolást, hogy eljártam rendesen, így lesz meg az anyasági.


Az én városomban sincs mindenütt ez így, barátnőm máshol lakik és havonta 1-szer jár kismamagondozásra és külön védőnőhöz.


Szomorú ez, mert pénzünk nincs magánorvosra, na meg különben is fizetem a TB-t, mégsem kapok normális ellátást.

Nem hiszem, hogy ez csak nálunk működik így az egész országban.

Nem azt hiányolom, hogy az orvos havonta belémnyúljon, de megnyugtató lett volna a tudat, hogy tudom, van kinek elmondani a panaszaim (ami szerencsére nem volt).

2012. okt. 31. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!