Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyanok, akiket a...

Vannak itt olyanok, akiket a 30. Hét körül befektettek görcsök, keményedés és nyitott méhszáj miatt?

Figyelt kérdés
Aki igen, végül mikor szült? Mennyi ideig volt bent és milyen kezelést kapott? én 30-5 hkm vagyok, hétfőn fektettek be,egy ujjnyira vagyok nyitva,de már egy hete görcsölgetek. azôta infúziòt kapok minden nap és 2 tüdőérlelőt,de a kontrakciók nem akarnak abba maradni. Mire számìtsak? Nagyon izgulok. Első babás, 24 éves km

2012. okt. 31. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

23 hetesen voltam 1 hetet kórházban pocak keményedés miatt. A méhszáj nem nyílott, de a méhnyak megrövidült. No-spat kaptam 3X1-et, Spiropentet 2X1-et és Mg-t. Aztán hazaengedtek azzal, h szigorú fekvés és gyógyszerek továbbra is. 28. héten újra bekerültem ismét 1 hétre, aztán a 33. héttől még 3 hetet töltöttem a kórházban. Összesen 3 tüdőérlelőt kaptam, és voltam infúzión is. Nagyon rossz volt, állandóan rettegtem.

A 36. héten haza engedtek, és már nem érdekelt a fekvés, pihenés. Végül 39 hét 3 napra született meg a kislányom és császározni kellett, mert egy ujjnyira sem nyílt ki a méhszáj.

Szóval nyugi, nem lesz baj!

2012. okt. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!Engem a 33.héten fektettek be,görcs,keményedés miatt és 1 ujjnyira teljesen nyitva voltam már és a méhlepényem is 3.érettségű volt.

Tüdőérlelőt 3-mat kaptam,magnéziumos infúziók egész nap csöpögtek,magas vérnyomás miatt 1000 féle gyógyszert kaptam...

Aztán a 34.héten spontán elfolyt a magzatvizem és pillanatok alatt tágultam,de a magas vérnyomásom miatt és amiatt,hogy a kisfiam válla-ill.nyaka köré volt tekeredve a zsinór,azonnal megcsászároztak.

Korababám lett 43 cm-rel és 1930 g-mal.

De ma már 11 hós múlt és a kutya meg nem mondaná,hogy idő előtt született.

Tehát ne aggódj,bárhogy is alakul!De azért remélem elhúzod a végéig:-)

2012. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma engedtek haza saját felelősségre (már nem akartak több infúziót, én meg mondtam, hogy pihenni akkor már jobban tudok otthon, mint itt), de szigorú fekvés van. Most 1800 körül tippelték a babát, amitől egy kicsit megnyugodtam, hogyha mégis bármi becsúszik, azért már nem annyira félelmetesen kicsi. De természetesen most szinte fel sem kelek, hogy minél tovább maradjon bent :)

Várnék még tapasztalatokat, hogy kivel mi volt. Most egy kicsit megnyugodtam, de jó itthon.

2012. nov. 2. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!