Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írnátok a cicás fertőzésekről?

Írnátok a cicás fertőzésekről?

Figyelt kérdés

Van 2 SZOBAcicánk. Nem nagyon érdekelnek azok a tanácsok, hogy hova melyik erdőbe hajítsam ki őket, mert ezt már hallottam.

Nincs magán orvosom, ezért részletesen nem tudom vele kitárgyalni ezt a témát, csak SZTK kereteken belül. 12. hét körül nézték a toxo-t, nem estem még át rajta, legnagyobb meglepetésemre. Egy ideig kerültem a macskáimat egy picit, de nem megy. Először is mert imádnak engem, másodszor.. szerintem ha nem simogatom annyit a cicát, de simogatás után kezet mosok, nem leszek előrébb, hiszen a szoba cica mindenhol ott jár, ha leülök a fotelbe, és utána megdörzsölöm a szemem, pont ugyanott vagyok, ha előtte a fotelben ült. Nem?


Az orvos kérdezte, hogy mióta élek a cicákkal. Mondtam, hogy egy éve vannak bent, az idősebb ivartalanított, a kicsi még nem. Azt mondta, akkor ne aggódjak, mert minden bacilust "felcseréltünk már". Ez így van?


A toxofertőzés pedig fertőzött hústól lehet a cicáknál, és 2 hétig tart (úgy tudom) és az ürülékük fertőz, tehát ha nem esznek húst és 1 éve bent vannak és nem toxosok, az almot pedig a párom takarítja nem lehet baj nem? Nem kell ezt túl aggódni, ugye? Kinti macskákkal nyilván más a helyzet, de ők bent élnek :)


Előre is köszi a válaszokat!


2012. nov. 3. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell tulaggodni:) Foleg, ha ahogy irod, benti cicakrol van szo.

Egesz eletemben macskakkal voltam korulveve, hajlektalan befogadott macska is aludt mar az agyamban, megsem kaptam el a toxot. En is akkor tudtam ezt meg, mikor varandos lettem. Azt gyanitom ritkabb ez a toxo, mint kepzeljuk.

Szerintem jol csinalod, ne nyulj az alomhoz, dedelgetes utan kezmosas, ennel tobbet nem tehetsz, de nem is kell. Jo babavarast!

2012. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Féregtelenítsd a macskákat idönként, mert gilisztás is lehetsz.
2012. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom mi a riogatás meg mi nem.. :) Köszi a választ. Viszont sakk matt a szitu, mert a macskáim van, hogy (főleg a kicsi) le sem száll rólam, és folyton követ, felugrik, "kéri" hogy simogassam. (Nagyon pici volt mikor találtam egy bokorban átfagyva, még egyedül wc-zni sem tudott (mert ugye a mama cica nyalogatja ott kicsiket, hogy ingerelje pisi kakira), ugyhogy "anyacica voltam" 4 napig (nyilván zsebkendővel :D), mire sikerült beindítani az alomrajárást.)


Az meg nonszensz, hogy 1percenként mossak kezet, mert 3 nap múlva nem lenne bőröm. Most akkor mi a jó? :D


Konkrétan azt érzem, ez is egy eldöntetlen vita nézőpontok nélkül.. minthogy a háziorvos mondja hogy egyek sok narancsot, mert C vitamin jajdefontos, a fogorvos meg üvölt, hogy NEEEE mert kirohad a fogam. :D

2012. nov. 3. 12:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Féregtelenítve vannak, de köszi a tippet! :) Ezenkívül meg cseppentős parazita írtó (advantix) van rajtuk (mert a nyakörv és a por nekik és nekem is mérgezőbb, erre is rákérdeztem.)
2012. nov. 3. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Védőnőtől kérj beutalót toxoplasma szűrésre. Nekem volt ilyen szűrésem, mert nekem is van cicám, de ő kint végzi a dolgát.

A védőnő tud adni beutalót, nekem a helyi ÁNTSZ-hez kellett mennem, a terhességem alatt 2 alkalommal.

2012. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Védőnő nálunk semmi ilyet nem csinál, hogy beutalót ad. Kb súlyt mér és ennyi. A doki küld, küldött már egyszer a 12. hét környékén. Most 25 hetes vagyok, nem írta rá a következő papírra (el is felejtettem). Most megyek terhelésesre. Utána szóljak neki megint? :S Vagy mit csináljak?


És ha nem kijárós a macska minek a toxo ellenőrzés?


Bocsi csak szeretném érteni :)

2012. nov. 3. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem járnak ki a cicáid, nem fertőződnek. 4 hónapja szültem, agrármérnök vagyok, macskánk van vagy 15 éve, a mostani 7 éves, szoba cica és én sem estem át még fertőzésen. Ha eddig negatív voltál, elég, ha gyakran mosol kezet, jobban kell tartanod a zöldségektől, gyümölcsöktől és a húsoktól, főleg a csirkétől. Nálam is 1 x csinált a doki, annyit mondott, ha megfázásos, influenza szerű tüneteim lennének szóljak, akkor újra leveszik, ezek a friss fertőzés tünetei lehetnek. Szeresd őket!
2012. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod! Az influenza szerű tünet pl lázzal jár? Mert volt, hogy kapart a torkom, de biztos voltam benne, hogy azért, mert nyitott szájjal aludtam :) Szóval ne kapjak rögtön infarktust, ha kifújom az orrom, ugye?
2012. nov. 3. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!


én teli vagyok cicával! tehát van bent is cicám és kint is.

macskamániás vagyok..már vagy 30 éve..de még nem estem át a fertőzésen..tehát almost nem cserélek és keveset simogatom őket..utána meg antibakteriális kézmosóval mosok kezet.

most vagyok 20 hetes. idáig 2x volt toxo vérvételem.mindkettő negatív.még 2x szeretnék kérni terhesség alatt.elmondom a védőnőnek h mi a helyzet és szeretném kérni a toxo-t mindenképp.

mivel neked benti cicáid vannak így nincs mitől tartanod.

mivel a kiscicát apró korában találtad és nem volt kint azóta így nem is kaphatta el a fertőzést!!! elhullott állatok,egerek terjesztik!! a cica megfertőződik és kb 5-6 napig fertőz az ürülékük!

tehát nyugi és kérj majd még 1 toxo-t h megnyugodj!:)

2012. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is két benti cica van, és én sem estem még át a toxon, nekem 3szor nézték a terhesség alatt! Egész nap bújom őket, puszilgatom, mellettem alszanak az ágyban! :) Csináltass többször szűrést, baj nem lesz ne aggódj! Nekem azt mondta a védőnő, h sokszor nagyobb eséllyel kapják el azok akiknél nincs cica, mert ők kevésbé figyelnek a zöldségek, húsok kezelésére!
2012. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!