Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindegy, hogy milyen a szülők...

Mindegy, hogy milyen a szülők vércsoportja?

Figyelt kérdés
Szeretnénk második babát.Az én vércsoportom 0rh+ a páromét nem tudom.Amikor megszületett az első gyermekünk,úgy besárgult,hogy majdnem teljes vércserét kellett rajta végrehajtani:(Hallottam kismamáktól,hogy a vércsoportunk biztos különböző és azért,és azt is mondták,hogy ha vállalunk mégegyet akkor ő még jobban be fog sárgulni:(Ez valóban így van????????
2012. nov. 3. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nulla aggyal megáldott anyukák közé keveredtél. (Hogy az istenbe lehet ezeknek gyerekük???) Nem, nem számít a ti vércsoportotok. Egy csomó gyerek többé-kevésbé besárgul. Valakinek elmúlik, valakit kék fény alá raknak.
2012. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább egy orvossal beszéld meg a problémát. Ezek a "bölcsességek" általában gyorsabban terjednek, mint a vírusok, és nemritkán kiderül, hogy fatális hülyeségek. Nekem A Rh+ a vércsoportom, a nagyobbik lányomé O Rh+ szép sárga volt, nem tudom mitől, de a kisebbik még csak be sem sárgult.
2012. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, ez azért nem teljesen így van. Nekem havonta kellett vérvételre járnom a terhesség alatt, mert 6 féle ellenanyagot találtak. Rh 0+ a vércsoportom és a véradóban a doktornő mondta, hogyha a babának nem 0-ás lesz a vércsoportja, nagyobb eséllyel sárgul be. A kisfiam A-s vércsoporttal született és csak élettani sárgasága volt. A 0-as ugyanis az egyetlen vércsoport, ami (pontosan nem tudom, de mintha így mondták volna) átjut a placentán és ha a baba nem 0-as akkor besárgulhat az idegen anyagtól. Szóval nagyobb az esély, de nem biztos, mint ahogy nálunk sem sárgult be. 4 hónapja szültem.
2012. nov. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vércsoport akkor számít, ha anyuka rh-, mert a + vércsoportú baba ellen védekezhet a szervezet (2. babától kezdődően). A sárgaság, ha jól tudom, a túl sok súlyvesztés miatt lehet. A 2nek nincs koze elvileg egymáshoz.
2012. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!