Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? 31+5 h km

Mi lehet ez? 31+5 h km

Figyelt kérdés

Tegnap előtt egész nap iszonyatosan keményedtem, de nem az egész hasam, hanem mindig csak egy-egy részén, tehát ahol kinyomta magát. Szerintetek ekkor fordulhatott be? Vagy még korai? Tegnap már a hasam alján éreztem többször a mozgását, ezért is gondolom, hogy befordult. Viszont ezek a mozgások derékfájással párosultak. Menstruáláskor éreztem ilyen fájdalmat. Mi lehet ez? Vagy ez már természetes??


Előre is köszi a válaszokat!



2012. nov. 4. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! 31+3 h km vagyok. Az lehet, hogy befordult, egyáltalán nem korai, sőt, ideje van most már (nekem 29 hetesen fordult be). A folyamatos keményedés és főleg a menstruáció szerű görcsök viszont egyáltalán nem jók! Nagyon friss tapasztalatból mondom. Múlt hétvégén éreztem ugyanezt, éjszaka is felébredtem rá. Először a frontra fogtam (én is kiírtam egy kérdést, hogy ez természetes-e). Aztán nem akartak múlni, de megvártam a hétfőt, mert amúgy is mennem kellett terhesgondozásra. Ott kérdezték, hogy van-e valami panasz, elmondtam. Megvizsgált a doki és kinyílt a méhszájam, azonnal fektettek be a kórházba. Jól leszúrt, hogy már szombaton be kellett volna mennem akár éjjel, mert ezzel csak romlott az állapot és jól elősegítettem a koraszülés veszélyét. 5 napig voltam bent, magnézium infúzión, antibiotikumon és a baba kapott 2x tüdőérlelő injekciót. Úgyhogy ez nem játék.

Nem akarlak feleslegesen megijeszteni, de szerintem vegyél be jó sok magnéziumot ma (nekem 3x2 magnerotot mondott a doki, amiben 500mg van). Ha amellett nem múlik el a keményedés és a görcsök, akkor irány be a kórház, nézzenek meg, max. megnyugszol, de ha az van, ami nekem, akkor ebből még nagyobb baj is lehet. Én most veszélyeztetett terhesként lettem kiengedve, szigorú fekvés, nem kelhetek fel, hogy pár hétig még minimum bent tartsuk a manót. Amúgy vele minden rendben, azért ne aggódj, hogy vele baj lesz, de az esetleges koraszülést meg kell még előzni! Írj, hogy mi volt! Remélem minden rendben lesz, de emellett ne menj el!!!

2012. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad a tapasztalatod. Vettem is be 2 Magnéziumot, bár most nem keményedek. Holnap mindenképp megyek a dokihoz, ugyanis vizesedek is, a vérnyomásom is emelkedett sőt az utóbbi 6 héten elég sokat híztam is. Szóval felhívtam a dokit szerdán, és mondta, hogy hétfőn nála kezdjek, uh és labor. Akkor mindenképp említeni fogom én is. A mai nap meg csak pihizek, ki sem kelek az ágyból.
2012. nov. 4. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól teszed, pihenj, ma semmi más ne számítson...ha kell, omoljon össze a ház!!! :). Szerintem nem árt, ha beveszel még 2x2 magnéziumot, akkor se, ha éppen nem keményedsz. Túladagolni nem lehet. Nekem pl. most is napi 3x2-t kell szednem, pedig azóta nem görcsölök, de jobb megelőzni, mint hogy újra kezdődjön.
2012. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti a belső méhszájad nyílt ki?
2012. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vigyázz ezekkel a fájdalmakkal és említsd meg dokinak mindenképpen. Ha a derékfájással párosuló menstruációs fájdalmat érzel, akkor azok lehetnek jóslófájások is, de beindulhat a szülés is. Mindenképp jelezd orvosnak és pihenj sokat!!!

34+6 hkm

2012. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nekem szólt a kérdés. Nem... a külső nyílt ki két ujjnyira. De nem is az a fő probléma, hanem az, hogy a görcsök és a keményedés nem akarnak abbamaradni, akármit csinálunk (infuzió után is max. csökkent a gyakorisága), és ezek folyamatosan tovább nyitják. Ezért kell szigorúan feküdnöm.
2012. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!