Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kisfiam fejmérete mindig 3...

A kisfiam fejmérete mindig 3 héttel nagyobb mint az "átlag", ezzel szemben a combcsontja vagy éppen annyi, vagy le van maradva egy kicsit?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok és már szinte elérte a születéskor várható fejméretet. Nem tudom más is volt-e így már, mennyit nőtt még a buksijuk, illetve meg tudtátok-e természetes úton szülni?

Volt-e olyan akinél nem lett egészséges a baba? Egyáltalán mire számíthatok?


2009. aug. 12. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Pánikra, aggodalomra semmi ok. A fejméret is nagy százalékban a genetikai adottságokon múlik. Ezt a fejformát örökölte , nincs mostmár mit tenni...:) Ezt azért írom ilyen biztosan, mert az uh-n vizsgálják a pici fejét; amiért még nincsenek összenőtt koponyacsontjai , tisztán látja a vizsgálódoki az agyat. Ha nincs benne agykamratágulat , vagy más kóros eltérés, akkor bizony ilyen a fejforma!:) Szülésnél pedig jó hír , hogy mivel nem nőttek össze ezek a csontocskák, ezért "gumi"szerűen működik a fej és így tud vele kifelé mozogni a baba, tehát nagy valószínűséggel nem fog megakadni sehol!

2009. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Azért izgat ennyire, mert félek attól, hogy valamilyen genetikai betegsége is lehet. Most olvastam a törpenövés egy fajtájáról és ezt bizonyosan a 7., 8. hónapban tudják megállapítani.

Eddig még egyik doki sem mondott konkrét problémát, de azt sem, hogy tutira nincs semmi gond.

Az agykamrákkal minden rendben van, és az is tény, hogy nem számítunk mi sem kisfejűeknek. De a combcsont lemaradása tényleg zavar.

Remélem minden rendben lesz, de addig igazán nem tudok megnyugodni.

Mégegyszer köszönöm!

2009. aug. 12. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

na , még akkor egy megnyugtató dupla-válasz! :)

Az én babámnak meg a combcsontja volt igen hosszú. Mondta is a vizsgáló doki, hogy ennek a gyereknek szép hosszú lába lesz!

Na, amikor megszületett tényleg nem volt apróság; de így szép, ahogy van! :) Láttam én is olyan babát, akinek a fejecskéje picit nagyobb volt1-2 hetesen , de a babaméretek "aránytalanok" , igazodik majd szépen, ahogy nyúlik! Az interneten meg jobb ilyenkor nem nézelődni, mert 30féle betegség ilyen "tüneteit" is megtalálhatod! Tapasztalat!! :)

2009. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na ja, az ember ilyenkor tényleg mindent elolvasgat, szerencsére utólag általában teljesen feleslegesen.

Anyu szavait próbálom ilyenkor felidézni: 30 évvel ezelőtt nemhogy uh, de még ilyen gyakori terhesgondozás sem volt. Először elmentem, hogy tényleg terhes vagyok-e, utánna még kb. 2x kellet, utánna pedig mentünk szülni....

Köszi Neked is.

2009. aug. 12. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!