Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok, és...

15 hetes kismama vagyok, és tegnap óta vizesedik nagyon a lábam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már délelőtt 11 körül nagyon csúnyán be van dagadva. Ülő munkám van, az asztal alatt valamennyire fel van polcolva a lábam, de még így sincs legalább vízszintesben.

Mit tegyek? Egyesek azt javasolják, igyak csalánteát, mert az jó, mások meg pont azt mondják, hogy nehogy, mert még el is vetélhetek tőle. Még zöld teát sem szabad innom.

Segítsetek kérlek, nagyon megvagyok ijedve. Ez a vizesedés még nagyon korai. A dokihoz csak hétfőn tudok menni sajnos...


2009. aug. 12. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Minél többet feküdj felpolcolt lábbal és a sót szinte teljesen felejtsd el.Nekem a védőnőm azt mondta,hogy csak a tengeri sót használjam és a vegetát is felejtsem el.Nem tudsz a védőnőddel beszélni?
2009. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen így teszek. Holnap mindenképpen megpróbálok vele beszélni.
2009. aug. 12. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne ijedj meg, ne idegeskedj az nem segít. Valóban sótlan diéta, lábad lehetőleg legyen magasabban. Semmi olyat nem szabad inni, enni, ami vízhajtó hatású, mert beindíthatja a szülést. Egyébként első terhességeknél ez elég gyakori probléma. Nekem is az elsőnél volt. Terhességi toxémia gyanú. A vérnyomásod rendben van? Mennyit híztál?

Óránként a munkahelyeden tudsz sétálni? Ezek mind összefüggésbe hozhatók a korai lábdagadással. No meg persze a meleg is rátesz még erre. Amúgy van vízvisszatartása a szervezetnek terhesen, de azért nem annyira, hogy eltűnjön a bokád. Addig míg nem jutsz dokihoz, pihentesd a lábad, polcold fel, redukáld a sófogyasztást. Majd írj, hogy mit mondtak.

21 km

2009. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!