Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hányszor...

Terhesség alatt hányszor kötelező védőnőhöz menni? Már a 12. hét utánra gondolok inkább! A fontosabb ultrahangok, vérvételek előtt vagy után el kell hozzá menni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hányszor kell menni, de én úgy járok hozzá, hogy elmegyek terhesgondozásra, utána hívom a védőnőt időpont egyeztetésre. tehát havi egyszer megyek hozzá.
2012. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha megvan a kis könyved, onnantól már nem kötelező, vagyis nem szükséges feltétlenül.

Az enyémnek balesete volt meg műtétje, így egyszer hívott fel telefonon, hogy hogy vagyok, miután a kis könyvem meglett.

(Mondjuk én örültem neki, mivel 3. gyerek volt, tudtam, hogy semmi szükség rá, csak időhúzás volt mindig. Ja, persze nem annak örültem, hogy beteg!! :o)

2012. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mondta a védőnő? Nem adott időpontot a következő találkozókra? Nekem azt mondta, hogy minden hónapban egyszer fogunk találkozni. Tehát 4 hetente. Így az ultrahangok és a vérvételek után találkozunk, mert az eredményeket be kell vezetnie a gondozási könyvembe.
2012. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, most beugrott, hogy amikor szülés előtt nem sokkal összefutottam a védőnővel a tanácsadóban (másik gyerekemet vittem orvoshoz), akkor ő mondta, hogy hivatalosan elvileg 5x kéne minimum találkozni a 9 hónap alatt.
2012. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hányszor kötelező?

Ez jó kérdés, nem tudom.


De az biztos hogy minden hónapban mielőtt mész terhesgondozásra, előtte érdemes elmenned a védőnőhöz aki megméri a súlyod, vérnyomásod, vizeletet megnézi, szívhangot hallgat. Ezeket az adatokat mind beírja a kiskönyvbe és így mehetsz az orvoshoz terhesgondozásra.

Legalábbis nálunk így van.

Meg a védőnő szokott nekem vérételes papírokat adni, amiket az orvosommal lepecsételtetek stb.

2012. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindig beírta a kiskönyvembe, hogy mikor kell mennem hozzá legközelebb. UH-ok, vérvételek előtt mindig, mert ő adott rá beutalót, utána is mindig menni kellett, bejegyezte az eredményeket a kartonunkba. Nálunk a vérvétel eredménye a védőnőhöz megy, szóval azért is oda kellett menni. 36. héttől minden héten látni akart. Sőt, már 32. héttől elég sűrűn kellett járnom, mert cukor volt a vizeletemben, és azt nézte mindig. Amúgy mindenhol máshogy működik a rendszer úgy vettem észre a hozzászólásokból.
2012. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy hányszor kötelező azt én se tudom. De én úgy járok hozzá hogy meg vannak az adott leleteim azokkal megyek hozzá és megbeszélünk ott mindent. Aztán megnézi hogy mennyi időn belül lesznek a következő vizsgálatok és ha azokon is túl vagyok akkor úgy ad időpontot a következő látogatásra.
2012. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Golan Trevize ***** válasza:

Feleségem egyszer volt, amikor megkapta a kiskönyvet.

Utána egyszer kijött a védőnő lakásra körbenézni.

2012. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!