Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kaphatok-e...

Terhesség alatt kaphatok-e valami segélyt, vagy ilyesmit? A GYES-t csak a szülés után kapja az anya?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre,nem a pénzre megyek,egyszerűen csak nehéz anyagi helyzetben vagyok,és nincs állandó munkahelyem.

2012. nov. 18. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nincs semmi ilyenre lehetőség. :(

Ha meg volt a munkaviszonyod,akkor szülés körül jogosult vagy a TGYÁS-ra.

Kimondottan terhességre nem adnak segélyt,esetleg más szociális indokkal igen.

2012. nov. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 3. hónap után jár SZJA kedvezmény.
2012. nov. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy a múltkori munkahelyemen azt ígérte a főnök,hogy be fog jelenteni,aztán csak múlt az idő,és nem jelentett be.Úgyhogy többek közt ezért,otthagytam.

Légyszi megírnád,mi az a SZJA kedvezmény?

Köszönöm az eddigi válaszokat,légyszi még aki tud valamit,írjon!

És GYES mennyi,és mennyi ideig?

2012. nov. 18. 00:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Lakásfenntartási támogatást lehet kérni önkormányzatnál ha kevés a fizetés, ez havi 3000-5000Ft körül van.

A gyes és a családi együtt 40.000Ft. A gyes maximum a gyerek 3. éves koráig jár, utána csak családi pótlét ami 12000 Ft körül van.

2012. nov. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem sok bejelentett melóhelyed lehetett, ha nem tudod mi az az SZJA... de mivel most nincs fizud, így nem kapsz belőle kedvezményt.

párod merre jár? neki kéne téged támogatni, ha ilyen helyzetben vagy.

2012. nov. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Gyes: 25000 valahányszáz ft + családi 12.200 ft. Összesen majdnem 38.000. A családi aódkedvezményt úgy tudod érvényesíteni,ha van bejelentett munkahelyed, kb 10.000 ft-tal több a fizetés, ha legalább minimálbéren vagy bejelentve. De ha neked nincs bejelentett fizud, és apukának van, ő is igénybe veheti,igy családban marad. Aztán amennyiben beregisztráltatod magad a munkaügyi központban álláskeresőként, de nem vagy jogosult álláskeresési támogatásra, tehát nem vagy pénzre jogosult, akkor kérhetsz tőlük egy igazolást,hogy beregisztrált munkanélküli vagy,de nem kapsz tőlük pénzt, utána kérsz azoktól jövedelemigazolást akikkel még egy lakcimre vagy bejelentve, ezzel elmész az önkormányzat szociális osztályára, akik megitélik neked,hogy majd ők fizetik utánad a tb-t. Valamint 3 havonta tudsz igényelni egyszeri segélyt, ez 5-10.000 ft között van.

De! Ha van az elmúlt 3 évben 365 nap bejelentett munkahelyed, akkor már jogosult vagy álláskeresési támogatásra, amit ha kihúzol a szülésig, akkor biztositott leszel és járni fog a tgyás és gyed is.

Nálunk a kerületben igy van. Én is utána jártam annó, amikor 5 hónapos terhesen megszünt a munkahelyem,viszont én jogosult vagyok álláskeresésire, tehát azon keresztül igényletem meg a tgyást.

Remélem segitettem. Kellemes babavárást

2012. nov. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen,neki kéne támogatnia,de sajnos nem minden úgy működik,ahogy ideális lenne,hogy működjön.

2012. nov. 19. 19:25
 8/9 atina1983 válasza:
Sya engem. 3 hónaposan küldtek el a munkahelyemről és csak 3 hónaprá kaptam munkanélkülit...júl 2 jár le...és még van 3 hónapom szülésig...
2013. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
atina, indithatsz munkaugyi pert -ha nem hatarozott ideju szerzodesed volt, vagy nem kozosmegegyezest irtal ala, illetve nem probaidon voltal, akkor jogellenes volt az elbocsatasod
2013. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!