Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes terhesen...

Mennyire veszélyes terhesen "emelgetni"?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok, a kislányom 2 lesz, 13 kg naponta többször kell felemelni. Nem hurcolászom az ölembe, de kiságyba be, kiságyból ki, etetőszékbe, babakocsiba, muszáj felemelni.

Ráadásul fával fűtünk, fát is kell behordani, bár abban segít a férjem, de napközben dolgozik, van úgy, hogy csak kell pakolnom valamit. Első terhességemkor volt egyszer, hogy a kocsiból pakoltam be, amit vásároltam, fogtam a zsugor ásványvizet vittem befele, a szomszéd meg kiabált, hogy mit csinálsz, ebbe el is lehet vetélni. Hát inkább vigyáztam magamra, de most ezt annyira nem tudom megtenni.

Tényleg veszélyes, és csak a szerencsén múlik? Aki szült így közületek egymás után kis korkülönbséggel voltak a gyerekek, hogyan oldottátok meg? Mennyire vigyáztatok?



2012. nov. 21. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

17 hónap van köztük, az első várandósságom alatt volt egy életmentő műtétem, így alapból veszélyeztetett voltam és a másodiknál is a belső varratok miatt, mivel elég kis korkülönbség lett köztük.

A "nagylányomat" egyedül láttam el, segítségem semmi, ráadásul a 6.-on lakunk, lift csak hébe-hóba jó, babakocsitároló nincs a fsz-en, úgyhogy a kocsi+gyerek+bevásárolt cuccokkal megjártam naponta a hatodikat, és kutya bajom se lett. 39 hétre szültem a tesókát, totál zártan mentem be a kh-ba (az más kérdés, hogy másfél óra alatt meglett)

2012. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
detto fát hordok be 27 hetes vagyok és van egy 14kg két éves lányom de próbálom nem emelgetni
2012. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is csak reménykedem, hogy belefér a "nagy" kiságyba be és kivevése, lépcsőn lemenés vele, babakocsiba be-ki stb. Ezen kívül én sem emelgetem, de ezeket muszáj.

Eddig minden oké, 15. hetes anyuka :)

2012. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dokim szerint az első három hónapban kellene kímélni magad, utána fokozatosan terhelheted a szervezeted. Én véreztem másodikkal (is), szigorú fekvés, nem emelgetés, sok praktikát bevetettünk hogy ne kelljen emelni a másfél évesemet (12kg), aztán elmúlt a vérzés, doki utasításait követve elkezdtem emelgetni, a leányzó már 13kg, kiságyból kikerült 3 rács,bemászik- kimászik, fürdőben kézmosáshoz, fürdéshez fellépő, konyhában gyerekasztal, gyerekszék az etetőszék helyett, de a lépcsőn még cipelem mert lefekszik a kőre és se jobbra, se balra, néha jó fej és felgyalogol, de esetek többségében felkapom a vállamra és cipelem. Hozzáedződött a szervezetem, lekopogom, még ritkán keményedek és akkor sem őmiatta. 27hetes vagyok.
2012. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyerekeim között 21 hónap van, tehát nekem is emelgetni kellett a "nagyot". Elvileg, ha nincs gond, a tested hozá van szokva. Tényleg csak óvatosan.

Mi vettünk neki új ágyat leesésgátlóval (a másik úgyis a tesóé lett), hogy ő is be tudjon mászni, vagy vegyetek ki 3 pálcát a kiságyból. Az etetőszék helyett magasított ülés, előtte kislétrával vagy fellépővel. Nálunk a fürdőben a kézmosó előtt is van ilyen. Így megspórolsz pár emelést... Sok sikert!

2012. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó praktikus tanácsokat kaptam. A kiságyat, etetőszéket mi is megoldjuk. Jó babavárást mindenkinek!
2012. nov. 23. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!