Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Áprilisra vagyok kiírva, jön...

Áprilisra vagyok kiírva, jön a tél, szerintetek mennyire érdemes beadatni az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok, nem dolgozom,általában egész nap itthon vagyok.A védőnőm szerint nem fontos így beadatni,mivel nem nagyon járok közösségbe.Másik kérdésem az lenne, hogy a babának ez az oltás semennyire sem árt?

2012. nov. 22. 20:05
 1/6 Jégtánc ***** válasza:
Elég vegyes válaszokat fogsz kapni szerintem:)Személy szerint nem oltattam be magam sosem,egyik terhességem alatt sem.Nem is fogom.3 gyermekem van ők sincsenek beoltva.Sosem voltunk influenzásak,még megfázva sem nagyon.Mind három gyermekem téli születésű.Az hogy a babának árt e vagy nem,azt a védőnő vagy orvos tudná megmondani.
2012. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen,őszintén szólva nem nagyon szeretném beadadtni.Szedem a vitaminokat,egészségesen táplálkozom és mivel nincs munkám ezért nem nagyon járok emberek közé hacsak nem a kórházi vizsgálatokra.Amikor egyszer beadattam 3 éve a szervezetem úgy reagált rá h 3 hétig tök beteg voltam...
2012. nov. 22. 20:20
 3/6 Jégtánc ***** válasza:
79%
Akkor ne adass be.Ha már régebben is rosszul reagáltál rá,akkor lehet hogy most is az lesz.
2012. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én január közepére vagyok kiírva és nekem egyértelműen megmondta az orvos hogy nem ajánlja az oltást,ő nem adatná be. Így én nem is adattam be.

32 hkm

2012. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pl személy szerint soha nem vettem fel influenza elleni oltást,amióta eszemet tudom.Egyetlen egyet vettem fel,amikor jött ez a H1N1,de egyébként soha nem vettem fel.Most,hogy terhes vagyok,most meg pláne nem veszem fel,mert nem tudom,hogy hogyan reagálnék rá.Lehet,hogy olyan beteg lennék mint a dög,és azzal többet ártok a babának.A védőnő is nekem adott igazat,hogy minek ezt felvenni.De szerintem ezt neked kell eldöntened,hogy felveszed-e vagy sem,ne más döntse el helyetted.Mert nyilván ha valaki azt mondja,hogy ugorj a kútba akkor nem fogsz csak azért beugrani,mert más azt mondta.Ha pl te nem szeretnéd felvenni,de itt mindenki azt mondja neked,hogy vedd fel,akkor csak azért ne vedd fel!!!Ez a te döntésed!
2012. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elso gyerekem marciusi, a masodik most decemberi lesz, akkor sem es most sem oltattam be magam! Es a kislanyt sem. Semmi baj nem volt eddig...
2012. nov. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!