Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leendő anyukák, anyukák ti...

Leendő anyukák, anyukák ti szedtetek/fontosnak tartjátok az Elevitet, Gravidát stb. baba tervezés előtt?

Figyelt kérdés

Én 18 vagyok, még nem tervezek babát egy jó ideig, de nem nagyon értem, egyre több helyről hallom hogy már nagyon sok gyógyszer inkább negatívan hat mint pozitívan, bármilyen betegségről van szó.

A nők 40-50 évvel ezelőtt is egészséges babákat szültek mindenféle gyógyszer, vitamin nélkül is.

Ti miért tartjátok fontosnak szedni ezeket?



2012. nov. 24. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy mi volt 40-50 évvel ezelőtt, azt egyrészt nem nagyon tudjuk, másrészt más világ volt, nagyanyáink nem igazán ismerték a tartósítószeres cuccokat, félkész termékeket, gyorskajáldákat. Egészségesebb volt az élet, a levegő.

Ami fontos, hogy pl. a folsavval megelőzhető a nyitottgerinc kialakulása és egyéb rendellenességek. Amikor megtudja valaki, hogy babát vár, minimum 5 hetes várandós, éppen ezért előtte hónapokkal érdemes bevinni a vitaminokat a szervezetbe, hogy hasson is idejében.

A gyógyszer valóban nem egészséges, de a vitaminok, ásványi anyagok azok.

2012. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Németországban nem is enged semmi ilyesmit szedni! Ez csak nálunk divat. Én sem szedtem soha semmilyen gyógyszert vagy homós bogyót.

Ha egy kismama elég tejet, tejterméket, gyümölcsöket, zöldségeket eszik, akkor természetes úton is elég vitamin jut a szervezetébe.

2012. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk nagyobb volt a halandóság régen, nem tudom mit meséltek a nagy vagy dédszüleid.

Persze több gyerek is született, csak úgy, no meg terhesgondozás sem volt. Csak jött a gyerek azt paff, lesz ahogy lesz. Mondjuk szerintem az sem volt fényes és egyszerű korszak...


Most azért én nem bánom, hogy nagyobb az ellenőrzés, és azt sem bánom, hogy vannak vitaminkészítmények, amik feltölthetik kicsit a szervezetet ebben a rohanó és nem épp helyesen táplálkozó világban.


Vitamin nélkül is lehet egészséges a babád, naná. De egyáltalán nem baj, ha a vitaminnal (bármilyennel is) feltöltöd a saját szervezetedet. Mert a baba tőled mindent elvon, az utánpótlás nem neki, hanem neked kell. Ezt persze pl. Elevit nélkül is pótolhatod, de ártani nem fog a vitamin. Ja, és sokféle terméket választhatsz ma már, nem kell csak patikait választani. Vagy éppen megpróbálhatsz jól táplálkozni, már ha tudjuk mit is jelent a "jó".


Én amúgy 7 hetesen kezdtem szedni vitamint, hogy az én készleteim ne merüljenek túlzottan.

Ettől még nem kötelező senkinek sem szedni. DE a régi korokra is felesleges hivatkozni. Akkor pl. gyerekülés sem volt az autókban, most meg kötelező. Szerencsére.

2012. nov. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mert ki akartam védeni amit ki lehet! Igen, szedtem mikor már terveztük. Inkább kiadtam havi 2eft-ot, minthogy baja legyen a babának. Nem érdekel, hogy mi volt 40 évvel ezelőtt, De azt tudnod kell, hogy akkor is születtek nagyon beteg babák. Mindenki maga tudja, hogy akarja e szedni vagy sem. Nem állok le vitázni, döntsön mindenki úgy ahogy akar.
2012. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én konkrétan nem arra akartam hivatkozni hogy mi volt 40 évvel ezelőtt, mert ahogy az egyik válaszoló is írta a gyerekülés is egy nagyon jó dolog.

Arra próbáltam célozni hogy vitamin kiegészítők nélkül is születtek egészséges babák és fognak is.

Egyébként az első válaszoló meggyőzött ezekbe a tartósító szeres ételekbe és egyéb szennyekbe bele sem gondoltam, bár én biztos inkább egészséges étel formájában fogom bevinni ezeket a vitaminokat :)

2012. nov. 24. 19:32
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Én 23 hetes terhes vagyok és nem szedek semmit pedig lenne rá pénzünk inkább gyümölcsöket és zöldségeket eszek...
2012. nov. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a mai zöldség és gyümölcsfa fajták arra lettek leginkább szelektálva, h nagyok és szépek legyenek, ergő magas szénhidrát és víztatralom jellemzi őket, olyanok, mint a mai elhízott emberek egy tipikus "Matula bácsi"hoz képest. A vitamin, rost, és ásványianyagtartslmuk pedig visszaesett, vagy épp nem változott, csakhogy amíg mondjuk egy régebbi almából fél kiló 8 szem volt, most fél kilót 2 szem tesz ki. de kb uannyi vitamin és ásv anyag van most is egy szemben, vagy kevesebb, mint régen. Vagyis, ha régen ettél meg fél kilót, 4szer annyi vit, ásv-t ettél meg alsó hangon, mint most. Hagyak nem nagymama 100éves almafájáróé eszel a kertből, vagy nem direkt őshonos génbankos fákat, zöldségmagokat vesztek ültetésre, akkor bizony bazi sok cuccot kell megenned ahhoz, h ugyanannyi fontos dolgot vigyél e rendszeredbe mint régen, ezért kell manapság a plusz vitamin! (egy agrár végzettségű)
2012. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A nők 40-50 évvel ezelőtt is egészséges babákat szültek mindenféle gyógyszer, vitamin nélkül is. "


Talán tudsz arról statisztikát mutatni, hogy régen vitamin nélkül is ugyanannyi volt a beteg gyerek, mint most vitaminnal?

Mert gondolom nem.


Ez nem vmi mese, vagy kitaláció. Az, hogy a folsav szükséges a normális fejlődéshez, az bizonyított tény.

5 hetes terhesen, mikor pozi a teszt, már nem sokra mész a folsavval, mert addigra már rég szükség lett volna rá.


Szerintem felelőtlen dolog nem szedni folsavat...


Ez kb. olyan, minthogy bagósoknak is született egészséges gyerekük. Van ilyen, tény. De jóval nagyobb az esély arra, hogy beteg lesz, mint ha nem bagózna...

2012. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a gyümölcsös:

Azt elfelejtettem leírni hogy én a baba előtt már szedtem folsavat és az első 12 hétben is.

És elkezdtem terhesvitamint szedni de én két fajtából rosszul voltam (gravida, elevit), így én ezt a döntést hoztam és eddig minden rendben van a babával!

2012. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Katucika0912 ***** válasza:

Mi terveztünk a babát , mikor abba hagytam a fogamzásgátlót júniusba elkezdtem szedni folsavat, novemberbe megtudtam hogy összejött a baba , abbahagytam és az első trimeszter végéig elevitet szedtem!


Ezek vitaminok , ha azzal hogy szedem ,és egészségesen táplálkozom megteszek mindent a gyermekem egészsége érdekébe akkor beszedem ! Sose bocsájtottam volna meg magamnak , ha valami "bajjal" születik meg a kislányom , és én nem szedtem volna vitaminokat ! Szóval a vitamin vitamin, a fölösleg ugy is vizelettel távozik , ártani biztos nem árt! amúgy Én is Németországba élek , nekem nem mondta , sőt javasolta az orvosom hogy valamit szedjek! Azért hozattam otthonról az Elevitet , mert ami itt kint van az nagyon drága ! Aki 2.ként azt írta , hogy itt németbe nem divat , annak üzenem , hogy nem divat függő ... nőgyógyászat , védőnő függő ..


Egyébként nagyon szép gondolat , hogy már ennyi idősen is foglalkoztat a téma ..


Szia

2012. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!