Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyász hányadik héttől...

A nőgyógyász hányadik héttől adja ki azt a papírt ami igazolja a terhesség tényét, és ami alapján a háziorvos táppénzre vesz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 14:09
 1/4 anonim válasza:
Úgy tudom, amikor már dobog a baba szíve. 5-6 hét körül. Nekem legalábbis így adták ki.
2012. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor megállapítja a terhességet nyilván ad róla papírt. De egyáltalán nem biztos, hogy a háziorvos ír ki táppénzre. Én terhesség alatt váltottam háziorvost. A nyíregyházi háziorvosom tartott táppénzen kb. félidőig, de miskolcon nem így van. Itt a terhesgondozó vesz táppénzre. (Ne tudd meg mennyit kínlódtam, míg elintéztem a váltást.) De olyat is hallottam már, akit a saját nőgyógyásza írt ki. Sajnos mindenhol máshogy van, mint ahogy a terhesgondozás is.
2012. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én felcseréltem a 2 orvost.Én előbb a háziorvoshoz mentem el aki felvett táppénzre mint veszélyeztetett terhest(nem vagyok az amúgy)azzal a kritériummal,hogy menjek nőgyógyhoz és vigyek neki a terhességről igazolást.Szóval a 4. és 5. hét között elmentem a nőgyógyhoz,és ráírta a papíromra a terhességi hetet(pedig akkor még csak megvastagodott nyálkahártyát látott,de elmondtam neki,hogy már a házi doki táppénzre vett és kellene igazolás)és így vagyok itthon táppénzen azóta is.

Még mielőtt valaki belekötne abba,hogy miért mentem olyan korán házi dokihoz és nődokihoz,nos azért,mert rá 2 napra ahogy pozi lett a terhességi tesztem nagyon erős petefészek fájdalmam lett(lábra alig bírta állni),és féltem a vetéléstől(erős fizikai munkát végzek)és ezért elmentem felvetetni magam táppénzre,mert nem mertem megkockáztatni a baba életét.

Ennyi a történetem dióhéjban.


16+6 hkm

2012. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.Én is nehéz fizikai munkát végzem,és még vetélésem is volt..ezért kérdeztem.
2012. nov. 26. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!