Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt, integrált...

Kombinált teszt, integrált teszt, vagy sima genetikai uh?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, a családomba nincs semmilyen genetikai betegség. Most vagyok 10 hetes. És nem tudjuk eldönteni a férjemmel, hogy milyen vizsgálatra menjünk... mindenhol mást olvasunk.

Mit ajánlotok, kombinált vagy integrált tesztet? Vagy egy 3. lehetőség, hogy egy 4D ultrahangra megyünk el + genetikai uh-t is csinálnak.

Meg van ügye az AFP vizsgálat ami kötelező... azt meglehet csinálni külön is?


2012. dec. 2. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
En kombinalt tesztet csinaltattam. Az vervetel + uh.
2012. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!Kombinált tesztre menny el mert én 21 éves vagyok de nekem rossz lett az AFP-m és így a kombinált tesztből következtettek hogy nincs baja a babának.

Az AFP kötelező de rengeteg rossz eredményt ad.

4D ultrahangra ellehet menni de az inkább élvezettől szól mint arról hogy beteg-e a baba.

Ha nagyon jó genetikai UH-ot szeretnél és tutira menni akkor egy helyen keresd Hajdú Krisztina Istenhegyi géndiagnosztika.

Mi az AFP után annyira megijedtünk hogy rlmentünk nem olcsó mert 15 ezer de vidékről utaznak hozzá annyira híres.

2012. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi voltunk a 12. heti genetikai uh-n és elmentünk az istenhegyi magánklinikára vérvételre. 11.000 ft volt de 2 órán belül megvolt az eredmény, míg a kórházban ahol szülni fogok 9000 ft lett volna ugyanez a vérvétel és kb 2-3 hét mire megjön az eredmény.

Az afp tényleg egy elavult vizsgálat, sok múlik azon hogy melyik napon mész.. más értéket adhat. Ahhoz a 16. héten veszik le a vért és miután megvan az eredménye a betöltött 18 és 20. hét között végzik el a második genetikai uh-t.

A 4d uh valóban egy jó találmány, de az inkább a magatok szórakoztatására, megnyugtatására jó inkább, hogy élethűbben lássátok a kicsit. (ott is mindent lemérnek, alaposan megnéznek, de azért az mégsem az a genetikai vizsgálat)

2012. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is kombináltra mentem mikor az első babámat vártam, most a másodiknál viszont korionboholy vizsgálatra , mivel a korom (36) miatt nagyobb a genetikai betegségek kockázata. Emlékeim szerint nekem a kombinált állt egy vérvételből és genetikai UH-ból-én ezt javasolnám neked.

Boldog babavárást! :)

2012. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindkét fiammal integrált tesztet csináltattam, mondván ez a legmegbízhatóbb. Az elsőnél nem is volt gond, a másodiknál viszont kijött a Down kórra pozitív. A genetikai uh rendben volt. Amniocentézist csináltak. Három hétig rettegtem, mire megjött az eredmény: nincs gond. Utólag nagyon megbántam. 25000 Ft-ot fizettem érte, cserébe hamis eredményt kaptam. Jók ezek a vizsgálatok, de sajnos nem tévedhetetlenek.
2012. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!