Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A görcsök mennyire normálisak?

A görcsök mennyire normálisak?

Figyelt kérdés

30. héten vagyok, már napok óta (4-5 napja max) arra kelek, hogy begörcsöl a vádlim, meg a combom. Eddig nem volt vészes, ahogy jött, ment. Ma már a hasam is görcsölt éjjel, de elmúlt az is ahogy felébredtem rá. Mióta ez van, észrevettem, hogy kb 3-4 napja keményedik is a hasam napközben, legalább 3-5 alkalommal, de nagyon rövid ideig tart, csak úgy tudom, ilyenkor még ez nem túl jó.


Veszélyeztetett vagyok (lepény a méhszájnál), nincs fogadott orvosom, napi 3000mg magnéziumot szedek.


Másnak is volt ilyenkor ilyen olyan görcs? A lábgörcsök számítanak? Mikor menjek az ügyeletre/kórházba/sztkba?


Köszi


2012. dec. 6. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Kalciumot megpróbáltál már inni a lábgörcsre?

Mivel napi 3000mg magnéziumot szedsz, annak hiánya nem valószínű, hogy okozza.

Nekem a terhesség vége felé a Calcium Sandoz pezsgőtabletta segített, de bármilyen kálcium jó lehet, csak ez gyorsan felszívódik, amikor épp görcsöl.


A haskeményedésre alapból azt mondanám, hogy 30 hetesen ez már tök normális, de ha a lepényed a méhszájon fekszik, akkor mindenképp elmennék egy vizsgálatra, mert az nem játék.

2012. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Voltam a háziorvosnál (más miatt), aki szülésznő volt, és azt mondta, hogy nagyon nem jó, hogy 30 hetesen keményedek, mert az az utolsó hónapban normális leginkább. Nincs rajta a lepény a méhszájon, legalábbis az utolso UH szerint 6mm-re van tőle...


Kalciumot vettem, köszi, de éjjel mikor felkelek a görcsre alszom is vissza, szóval csak napközben fogom tudni inni, már ha nem hányom ki, mert én ezeket 6 éves korom óta kihányom :D Hétfőn elmegyek orvoshoz, ha addig nincs más panaszom.

2012. dec. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!