Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka hogy sok a...

Mi lehet az oka hogy sok a magzatviz?

Figyelt kérdés

23 hetesen mikor elmentem az UH-ra észrevették hogy sok a magzatvíz nállam és felküldtek a laborba hogy a TORCH vérvételt levegyék.

Ma már 25 hetes vagyok és pénteken jön meg az eredmény a vérvételről hogy mi okozza a sok magzatvizet.

Nagyon félek hogy addig is valami bajja esik a babának, nagyon neezen birom ki ezt a pár napot is

És ezért irtam hogy valami biztatot ha tudtok irjatok

Mik lehetnek a következményei a sok magzatvznek? Mitől lehet ilyen sok? a babával történhet valami? ő is veszélybe van?

Kérlek irjatok

egy kétségbeesett kismama



2012. dec. 8. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
nagyon sok oka lehet. Lehet adottság is (nekem pl kevesebb volt, be is kellett miatta feküdnöm mindkét terhességemkor,h kivizsgálják de nem volt baj, nyár volt, nem ittam eleget, alkati dolog, eleve sosem ittam "eleget", illetve, nekem a kevesebb is elég) ha baj van, a sok magzatvíz abból adódhat, hogy a baba nem iszik eleget belőle, vagy túl sokat pisil/vese, meg ezeregy oka lehet, de emiatt ne pánikolj. Nincs olyan terhesség, hogy vmi kis aggódás ne lenne benne, de mégis, azért a legtöbb esetben nincs semmi komoly! Nagyon durva dolgok már nem derülhetnek ki ennyi idős terhességnél. Ne izgulj, mert az tényleg ártalmas lehet! Gondolj arra, hogy valószínűleg alkati dolog. Minden jót!
2012. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SaraZs ***** válasza:
Nekem is sok volt a magzatvíz, kislányom 6,5 hónapos, semmi baj nem lett. Utolsó 1 hónapot bent feküdtem a biztonság kedvéért. Állandó NST és áramlásos UH. Én nem is bántam, mert így mindig tudtam, hogy minden rendben. Mivel a kis feje nem volt beékelődve rendesen félő volt, hogy rosszul csúszik előre a baba magzatvíz elfolyása esetén. Dokim is szinte minden alkalommal elmondta, ha elfolyik a víz, feküdjek le, derekamat emeljem meg, valaki meg szóljon a nővéreknek. Végül magzatvíz szivárgás miatt indították.
2012. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!