Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg mindenfele tunet...

Terhesseg mindenfele tunet nelkul?

Figyelt kérdés

Egy kis megnyugtatasra vagyom... a hetvegen 3 tesztem is pozitiv lett. Okt 29-en volt meg utoljara, szoval elmeletileg epp a 6. hetbe leptem. Eddig semmi hanyingerem nem volt, de meg csak emelyges sem, viszont a mult heten iszonyat milyen faradt voltam. Meg a konnyem is kicsordult... ilyet meg eletemben nem ereztem. Ez tartott kb 2-3 napig azota se semmi. Illetve most egy kis szedules mar par oraja, de azon is gondolkozom, hogy ez nem e az idegeskedes miatt van.


A problemam az, hogy ma elkezdtem barnazni. Egyaltalan nem eros, sot, most eppen nincs is. Olvastam, hogy ez lehet termeszetes, es persze olvastam az ellenkezojet is... foleg ezt, hogy oszinte legyek. Legalabbis magyar oldalakon.


Nem otthon elek, nem tudok elrohanni nogyogyaszhoz, itt nem is ugy kezelik a terhesseget, mint otthon. Legkozelebb pentekre kaptam idopontot, de azt csak a korzetihez... hogy mikorra jutok el ultrahangra a joegtudja.


Nyugtassatok meg, hogy volt masnal is mar ilyen, hogy picit barnazott, semmi mas tunet a pozitiv teszten kivul nem volt es megsem lett semmi baj. Jo lenne valami jot is olvasni, nem csak a sok remhirt!


Nagyon felek... 3 eve varunk erre, es mar papirunk is van arrol, hogy csak lombik lehet... ez most megis termeszetes uton tortent. Nem szeretnem elvesziteni...



2012. dec. 10. 16:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát az biztos, h nem minden terhesség jár rosszulléttel, van aki észre sem veszi h terhes, csak az tűnik fel neki, h nem jött meg már 2 hete....

A barnázás...hát , mit írjak neked? Próbálj megnyugodni, ha elindul a vetélés- jól értesült emberek véleménye mellett -sem lehet már megállítani, max. megelőzni, ha vkinek volt már korábban vetélése.

2012. dec. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem sem volt semmilyen tünetem, csak a durva fáradtság (de az nagyon nekem is). Mivel nem tervezett baba volt, én csak a vérzés elmaradásából tudtam meg, hogy baba lesz. Barnázással viszont mindenképpen orvoshoz fordulnék. Szerintem menj be a kórházba, lobogtasd a papírjaidat és tuszkold be magad egy vizsgálatra. Ha elmondod, hogy vérzel, akkor biztos, hogy megvizsgálnak bármelyik országban, tök mindegy, hogy hogyan kezelik a terhességet. Ne nyugodj bele, főleg, ha ilyen nehezen jött össze. Reméljük, hogy nincs különösebb probléma, de nézesd meg!!! 36 hetes kismama
2012. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Először is nyugodj meg, ha a Jó Isten is úgy akarja semmi gond nem lesz. nekem sem volt tünetem, még véreztem is, körzetinek mondtam (én is külföldön élek), aki el sem küldött uhra. Semmi tünetem nem volt, csak a pozitív tesztem, amiből vettem párat, el sem mertem hinni. Most pedig itt rúgdos a pocimban :)

Szóval fő a nyugalom. Én azt mondom, nem véletlenül lett pozi a teszted, hiszem hogy Ő Titeket választott!!

GRATULÁLOK? ÉS KELLEMES BABAVÁRÁST!!

2012. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Te akkor annyi idős terhes lehetsz mint én.

Szóval nekem 28-án volt meg utoljára. Nem vérzek ugyan de nem is érzek különösebb terhes tünetet. Csak feszül a cicim. De az menszi előtt is szokott.

Nem görcsölsz? Én elmennék orvoshoz és elmondanám, hogy pozi lett a teszted és nagyon nehezen jött össze és telkeztél barnázgatni és nem szeretnéd, hogy baj legyen és, hogy nézzenek meg. Vidd arról is a leletet, hogy nem lehet hivatalosan természetes úton babád. Meg fognak vizsgálni nyugi.

Viszont erre nem tudok semmit mondani, mert ehez vizsgálat kell, hogy meglehessen állapítani, hogy gond van e vagy sem. Sokan mondják nem gond főleg a legelején sokan meg azt állítják, hogy igen. Szerintem ÁPOLÓNŐKÉNT SEMMI FÉLE VÉRRE UTALÓ JELET NEM LEHET FÉLVÁRRÓL VENNI, INKÁBB LÁSSON FÖLÖSLEGESEN AZ ORVOS.

Várom a válaszod.

Bocsi a nagybetűkért csak a lányom segített gépelni és most nincs kedvem még egyszer begépelni a szöveget.

Nem kiabálni szerettem volna. :)

2012. dec. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Próbálok megnyugodni.


Az a baj, hogy ha itt bemegyek a kórházba és azt mondom enyhén barnázom megsimizik a buksimat és hazaküldenek, hogy ez természetes. Itt ennyi idősen még nem is ultrahangzonak... talán a 8 héttől, ha mesterséges úton történt a megtermékenyítés. Amúgy minden ismerősömnek mondták, hogy majd a 12. hét környékén csinálják az első uh-t.


Ahogy olvasom itt 1-2 hozzászólásban, hogy "Utrogestan/Duphaston kell kérni az orvostól, ha nem írja fel válts orvost", itt elképzelhetetlen. Paracetamolon kívül mást itt akkor sem adnak ha halálos beteg vagy...


Nem vérzek erősen... ha nagyon nem múlik, akkor elmegyek az ügyeletre és megpróbálok bejutni egy orvoshoz.... orvos? Jut eszembe! Itt nőgyógyásszal az anyuka egyáltalán nem találkozik. Mi is csak azért láttunk egyet, mert a meddőségi klinikára jártunk, akik hozzáteszem azt mondták, hogy azok után, hogy természetesen fogantam meg, tulképp nem hozzájuk tartozom. Menjek a körzetihez, aki majd elmondja a többit.


Én tudom, hogy a túlaggódás sem jó... azt hiszem most írtó lassan fog telni az idő, amig nem jutok el egy uh-ra.


Még egyszer köszönöm a megnyugató szavakat... remélem minden rendben lesz. Végülis se erős vérzés, se erős görcsök nincsenek.

2012. dec. 10. 18:47
 6/34 anonim ***** válasza:

A terhességi tünetek hiánya belefér a normál jelenségkörbe! A barnázás miatt viszont tényleg jó lenne minél hamarabb elmenned orvoshoz. Az a baj, hogy látatlanban nem lehet megmondani, mi az oka! Több dolog is lehet, valamit jelez a szervezeted, de nem mindegy, mit. Ha hormonális probléma áll a háttérben (progeszteron-alultermelődés), akkor gyógyszerrel meg lehet menteni a babát, hogy ne induljon el a vetélés. Ha genetikai probléma, kromoszóma-rendellenesség, azon sajnos semmi nem segít, a természet végzi a dolgát.


De egyáltalán nem törvényszerű, hogy nálad is ilyesmi áll a háttérben. Kis barnázást okozhat méhszáj-seb is pl., és az embriónak semmi baja.

Amennyire tudsz, feküdj, pihenj és igyekezz pozitívan gondolkodni. És próbálj meg nem erről olvasgatni, mert a negatív példából sokkal több van fent a neten. Egyáltalán nem reprezentatív!


De a biztonság kedvéért és hogy megnyugodj, keress orvosos megoldást. Ha papírotok van a lombikról, biztos van olyan orvos, aki sokat foglalkozott veletek, ő talán megértőbb lenne. Nagyon szorítok neked, hogy ne legyen baj!

2012. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Mara Acoma ***** válasza:

Érdekes, mindenhova le tudjátok írni, csak itt nem?? Szedjél magne b6 vitamint, 3X1db és ha van rá mód, hely ahol tudsz venni, palástfű teát. Vetess valaki ismerőssel itthon és küldesd ki. A magnézium nagyon jó vetélés megelőzésére és a palástfű tea is ajánlott 12 hetes korig.

Én is mondom, hogy ne parázz, de azt is le kell írni, hogy a barnázás a sárgatest elégtelenségét is jelzi. Ha nincs aki küldjön, írj privit és segítek beszerezni.

2012. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
nekem 2 hetes terhesen volt kis vérzésem. Azt hittem, hogy elment a baba, de nem lett baja és már 4 éves :)
2012. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Mara Acoma ***** válasza:
Van olyan, hogy 2 hetes terhesség?? Nem 4 héttől kezdődik? A második hét vége még csak az ovu. Nem?
2012. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Itt konkrétan magneB6-ot nem lehet kapni. Letudná valaki írni, hogy milyen mennyiségben van benne a magnézium és milyenben a B6 vitamin? Mert külön-külön tudok olyat venni... most szedek terhes vitamint, abban van mind a kettő, de ha nem ugyanaz a mennyiség, akkor azt még beszerzem kiegészítésként.

A palástfű teát is megnézem holnap.

Köszönöm

2012. dec. 10. 21:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!