Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyosan terhesség? Akik...

Túlsúlyosan terhesség? Akik így vitték végig, írnának nekem?

Figyelt kérdés

2. gyermeket szeretném bevállalni és úgy szeretném, hogy jövőre szülessen. Persze, tudom, hogy ebbe azért nekem nem sok beleszólásom van. Mármint a fogantatásba, mert nem midnig ilyen egyszerű, mint ahogy az ember elképzeli.


Maradt rajtam az előző terehsségből súlyfelesleg. Közel a 100hoz kezdeném újra a terhességet.

Az első terhességem alatt sem az étrendem miatt híztam, hanem a gyógyszerek miatt, amit szednem kellett.

Centibe rengeteg ment le, de kilóban nem.


Van valakinek "sikerstory"-ja ilyen esetben?


2012. dec. 18. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem az én sikersztorim, hanem egy kedves ismerősömé, de azért leírom:).

Túlsúllyal kezdett várandósság, fenyegető terhességi cukorbetegség miatt 150 ch- s diétát tartotta a második terhesség alatt, 4 kilót hízott összesen, a baba 4és fél kilóval született:). Tehát még fogyott is az eredeti súlyához képest. A baba makkegészségesen jött a világra, mivel nem volt hirtelen a fogyás:).

2012. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bőven 100 kiló felett kezdtem a terhességem, majd kiderült,hogy ikrek. Odafigyeltem, mit eszem, szerencsémre a gyümölcsökért voltam oda, rengeteget ettem. A kilóim mentek felfelé, de csak a szüléssel több, mint 10 kiló ment le rólam,ugyanis a babáim végig bent maradtak, 39+6-ra szültem, így nőttek szépen és csak ők ketten együtt 6 kiló 60 dekát nyomtak, ehhez jöttek ugye a "tartozékok":) Szülés után 2 héttel 1-2 kilóval kevesebb is voltam, mint amivel kezdtem.

A cukorvizsgálatok végig jók lettek, éhgyomri 4,6 volt 2x is, a terhelésesem is belefért a normál értékbe, tehát ezzel gondom nem volt. A vérnyomásom a vége felé mindig súrolta a 130/85 vgy 140/90-es határártéket, de még nem kellett gyógyszert szednem. A pulzusom a terhesség első felében néha jól felment, de a dokim mondta, hogy a túlsúlyhoz annyira nincs köze, 2 babát kell ellátnia a szuervezetnek, a szívnek, így ez amúgy sima 1babás terhességnél is általában előfordul. Természetes úton szültem, a hasam csúnyább lett, elötte annak ellenére,hogy túlsúlyos voltam, nem is igen volt hasam, de ennyi.

2012. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért kedves kérdező,de ugyanígy vagyok mint te.van rajtam kb 20kiló+ ugyanannyi mint amennyi plusszal az első terhességemet kezdtem.ott híztam 25 kilót,aminek nagy rész víz volt(toxémiás voltam-félek h megint az leszek),a többi meg majdnem lement mind.de én egy kicsit félek így újabb babát vállalni,mert nem szeretnék megint annyit hízni.
2012. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az első gyermekünket is túlsúllyal kezdtem. Nem tudom minek tudható be, de az első 4 hónapban fogytam 5kgot. Szülni a kiindulási súlyomhoz képest 5kgvel voltam több. Olyan 3 hónapos volt a kisfiam, mikor már 20kg-val voltam kevesebb mint mielőtt várandós lettem. Aztán hogy hogy nem, sikerült szépen mindet visszaszednem, pedig másfél éves koráig szopizott.

Most februárra várom a második babánkat, megint fogytam az első hónapokban, most 2kg-val vagyok több mint amennyivel kezdtem. Nagyon bízom benne, hogy most is sok fog lemenni szülés után, de most figyelni fogok, hogy ne jöjjön vissza.

2012. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!