Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40. hétnél járó Kismamák!...

40. hétnél járó Kismamák! Mennyit mocorog a babátok?

Figyelt kérdés
Mi csütörtökön töltjük a 40. hetet. Van úgy, hogy egész nap alig moccan meg, és akkor rossz érzés fog el, másik nap meg egészen sokat mocorog, főleg estére indul be. Ti mit tapasztaltatok? ÉS: Vannak előjeleitek? Én már nagyon szeretnék szülni, de belenyugodtam, hogy lehet, hogy nem itthon töltöm idén a Karácsonyt:(

2012. dec. 18. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Dettó !

Ami a karácsony részét illeti ! Vasárnapra vagyok kiirva ,és egyenlőre még nem tudom .. a jóslók azok kemények ugyan de attól még "csak " jóslók. Előjel a fáradtság ,hogy már nem igen figyelek a külvilágra kivéve a gyerekeimet . Sirós hangulat amiatt ,hogy nélkülem kell esetleg karácsonyozniuk még durvábban érzem ezt. Most is sokat mozog a kicsim ,aki már négy kg nagyjából és mindenem fáj egy egy bemozdulásánál de a lényeg ,hogy vele minden rendben legyen . Idegesség is van rajtam bőven ,hogy mi lesz ,hogy lesz máskor meg teljes nyugalommal várom ,hogy VÉGRE túl legyek rajta . Az inditástól nagyon idegenkedem bele sem merek gondolni . Majd én megbeszélem a babámmal ,hogy tessék szépen kijönni ... csak egyenlőre még hajthatatlan . :) Délelött lustibb a picim a kádban este a legaktivabb . De alapvetően többet mozog mint akkor amikor még sokkal több helye volt . Lassan indulok is az esti sétámra hátha . :)

2012. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor neked már nem az első poronty, ahogy olvasom:) Igen, én félek az indítástól, nehogy a magzatvízbe kakiljon, és nehogy akármilyen komplikáció legyen vagy császár- Szóval nagyon szeretném megszülni, de Ő is már lassan 4 kg felé megy biztos, a 37. héten saccoltak 3300 grammot... Te hol szülsz? Jó sétát. Én sokat mozgok, mindent csinálok itthon is, igen: HÁTHA, de mégse...
2012. dec. 18. 19:58
 3/19 anonim ***** válasza:

A magzatvizbe az inditástól kakilhat vagy maga a túlhordástól? A túlhordás miatt hallottam már róla . Most azt is hallom ,hogy túlhordás esetén nézik a magzatvizet . annó nekem nem nézték . Két lányomat bő egy egy héttel túl hordtam, a fiam időre kiviselt terhesség után jött .

Egyiknél sem inditottak és nem is avatkoztak közbe semmivel . Jobb is igy nekem én úgy gondolom . :) Ő mint negyedik és egyben a befejezés a mi esetünkben nos ő is kisfiú és már nagyon várom /várjuk !:)

Nekem a 38 -ik héten 3700 g -ra saccolták de a dokim csak "tapiból " megmondta ,hogy szte még nagyobb .

Egyik sem volt kicsi szóval ezen nem is csodálkozom ,de azért nem szeretnék egy kisebb vizilóvat sem . :)) Mert ,hogy minél többedik baba annál nagyobb általában .

Mit érzel ,nem izgulsz ? Nálad vannak jelek ?

Iszod a teát ? Málnalevél.. megvettem de még nem is ittam . :))Ez jellemző rám .

2012. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Egyébként a Dél Pesti Jahn Ferenc kórházban fogok szülni egyszerüen azért mert ide tartozom . Elég sok jót hallottam viszont újabban róla . A Szent Imrében fogadott dokinál szültem a lányaimat . A fiamat annó pedig a Nyirő Gyula kórházban . Most nincsen dokim de ha minden jól megy itt a szülésznők vezetik le a szülést amúgy is amit én nem is bánok mert nekem minden ami kórház és doki és fehér köpeny az rémisztően hat . :) Majd utólag honorálom valamivel csak már tartanék ott . Most nem igazán fért bele a sok sok ezer ft .

Most is ,hogy itt ülök mindenem hasogat a sétánál meg van ,hogy meg kell álljak már úgy beáll a görcs a feszitő érzés az egész hasam körüli területbe a derekam is fájdogál . Hamarosan meglesznek a babáink csak ilyenkor már minden óra egy örökkévalóság sokszor . Voltam már igy ,de utána életünk legszebb pillanat lesz az érkezésük .

2012. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én Győrben szülök, itt lakunk. Nálunk úgy van, hogy túlhordásnál mindenféleképpen néznek magzatvizet, de ezek szerint már a terminus napjától kezdve-ami nekem ugye csütörtökön lesz. Sajnos nem csak túlhordástól kakilhat bele a baba-épp 3-4 hete szült egy ismerősöm 38. hétre, és neki is belekakilt, csak nem vették észre, kapott gyógyszert, végül nem lett semmi baj, csak kicsit kisebb súllyal született a baba. Nekem olyan fájdalmas jelek most nincsenek, csak ő feszíti sokszor magát. Hasító érzésem volt többször egészen odalenn, de már hetekkel ezelőtt... A pocakom talán valamennyire lent van már, de még annyira nem szembetűnő, inkább én érzem úgy néha, mintha egy vizes tömlőt cipelnék:)
2012. dec. 18. 20:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja, a tea. Nem, nem iszom, bár tudom hogy van ilyen, és nem is hárítom a dolgot, sőt, a homeós bogyókon is gondolkoztam, de 2 olyan bnőm is van, akik szedték őket, és az egyik túlhordta, a másik pedig épp a napján szült, szóval igazából nem gyorsították és könnyítették meg a folyamatot, így úgy határoztam, hogy a természetre bízom, vagy rosszabb esetben a dokira.
2012. dec. 18. 20:53
 7/19 A kérdező kommentje:
És hát nem izgulok magától a szüléstől, és nem is félek (még )tőle-bár első baba, inkább néha azok a rossz gondolatok ugranak be ,nehogy valami baj legyen, de NEM LESZ, ÉS KÉSZ!!! Szép estét, és írj, ha vmi van, kíváncsi vagyok-akár priviben is! Üdv
2012. dec. 18. 20:55
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor neked már csütörtökön magaztviz vizsgálat jön ?Hajjajj az milyen ? Mert mindenki mást és mást mond . Barátnődnek hogyan vették észre a kakit ?

Győrben több kedves emberhez is volt már szerencsém .

Te is irj majd ha bármi van de addig is jó akűár itt is beszélgetni . Most minden jó ami a témával kapcsolatos ,és jó érzés nekem ha van sorstársam .

2012. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ismerősömnek már azt hiszem csak a szülésnél derült ki, épphogy nem vették észre előtte... Amit én tudok: egy kb 20 cm -es fém csövet helyeznek fel a burokig és bevilágítanak egy lámpával, hogy lássák tiszta-e vagy zavaros a víz. Hogy értetted, hogy egy pár kedves emberhez volt már szerencséd Győrben? A szó szoros értelemben, vagy ...?
2012. dec. 18. 21:59
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha zárt a burok akkor az nem kellemes úgy hallottam .. de kihagynám ezen dolgokat az életemből . ..

A szó szoros értelmében értettem . Nekem szimpatikusak voltak a Győriek két családot ismertem meg egy adott helyzet miatt és nagyon kedvesek mindketten . :)

2012. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!