Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros lettem, diabetius...

Cukros lettem, diabetius édességeket ehetek a terhesség alatt? Gondolok itt norbi puding, és társaira.

Figyelt kérdés
Kávézom is, napi kétszer, bár koffeinmenteset iszom, azt mivel édesíthetem? Nem ártok a babának a diabetikus csokikkal, vagy pudingokkal, más is eszi őket?
2009. aug. 25. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, ehetsz pudingot mértékkel. Kávét is ihatsz, én édesítővel iszom.
2009. aug. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a Norbis műanyag cucokkat biztos,hogy nem enném meg.
2009. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én norbi túrórudit szoktam enni ebből 2 egy tízórai vagy vacsi. De nem minden nap. Pudingot én szoktam itthon csinálni néha vacsorára, dr Oetker csokipudingja cukormentes, így 2.5-3 dl tejjel fél zacskó pudinggal és 1db édesítővel. De figyelj oda mert a canderel nagyon ártalmas az aszpartám tartalma miatt, ha édesítőt veszel ezt az összetevőt kerüld!!! Én Sussina édesítőt használok kávéhoz is. Max 2-4 bogyót 1 nap. Attól függ eszek-e pudingot uzsonnára.

Arra figyelj hogy a tej gyorsan emeli a cukorszintet így azt délután este fogyaszd.

Ja, meg vettem norbi update-os mogyorókrémet, olyan mint a nutella. Cukor nincs de fruktóz és glükóz van, amiből csak keveset lehet nagyon enni, azt hiszem napi 10mg a fruktózból. Így ritkán ha már ki vagyok éhezve akkor azt eszek vm-vel. Persze mindent számolgatva!

Azt hiszem mindent leírtam ami érdekelt Téged.

Kitartás és sok boldogságot!!

33 hetes kismama

2009. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél Norbi "édességeket", somlóit, túró rudit, de vannak diabetikus nápolyik, kekszek, csokik is. Én normál kávét iszom, igaz elég sok tejjel és vagy édesítőt (Canderel) teszek bele vagy fruktózzal édesítem. A diatetikusom szerint nyugodtan használhatunk édeítőt, de a legjobb akkor, ha váltogatod. Egyik héten Canderel, másikon polisweet, stb. Ha pedig bp-i vagy várnak a diabetikus cukik, van egy csomó belőlük és semmivel sem rosszabbak a sütijeik, fagyijaik mint a cukorral készültek. Jó nasizást!
2009. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
most akkor lényegében ne egyek semmi diabetikusat? csak natúr joghurt, tej, gyümölcsök és ilyesmik? mert ugye kell enni gyorsan felszívódó ch-át is, nekem legalábbis azt mondták. persze számolva mindennek a szénhidrátmennyiségét. a babának lehet baja ezektől az édességektől?
2009. aug. 25. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ehetsz, mértékkel mindent lehet! Tehát egyél norbi terméket, pl túrórudit, de mondjuk ne minden nap. A norbi pudingot nem ismerem, de mint írtam azt én csinálok itthon és nagyon fini.

Sokan azt mondják hogy az édesítőszerek nem egészségesek, de mértékkel semmi bajt nem okoznak, most a cukor sokkal veszélyesebb a babára mint néha az édesítős termékek. Lényeg a mértékletesség.

Már nem tudom hányadik válaszoló voltam. Hátulról a 2.

Szép napot kívánok! :)

2009. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!