Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell magne b6-ot is...

Miért kell magne b6-ot is szedni a terhesvitamin mellett és meddig kell szedni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 19:00
 1/6 anonim válasza:
Várandósság és szoptatás idején akár 50%-kal is megemelkedhet a napi magnézium szükséglet. Kiterjedt tanulmányok igazolják, hogy a magnéziumpótlás terhesség alatt kedvezôen hat az alábbi állapotok kialakulásának veszélye esetén: spontán vetélés, fenyegetô koraszülés, a méhen belüli magzati fejlôdés lelassulása. Ezért nagyon fontos, hogy terhesség idején biztosítsuk a szervezet megfelelô magnézium-ellátottságát.
2013. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első trimeszterben azért jó, mert kicsit elernyeszti a gyomrot és elmulasztja a hányingert.

Késöbb pedig keményedésre és lábgörcsökre is jó.

Bár én nem magneB6-ot szedtem.

2013. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha keményedik a hasad, akkor kell csak szedni, napi 2-3 x 2 szem.

Ha nincs panaszod, akkor ne kell pluszban szedni, mert van a terhes vitaminban is.

Nekem a napokban kezdett el keménykedni, kő kemény az egész hasam, feszít.

3x2 szedek, de kész anyagi csőd, mert 50 db 2000ft, ami 1 heti adag!

2013. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!!!

Sokat segítettetek! :)

2013. jan. 1. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én találtam egy olyan magneb6-ot a Jutavit-est ami 250 mg-os majdnem 10x annyi van benne mint a sima magneb6-ban és csak 1100 Ft körül van! Sokkal tovább elég mint a másik! Ezt érdemes a végéig szedni, én a terhesvitamint úgy szándékozom szedni, hogy az utolsó 3 hónapban már csak fél szemet naponta, vagy 2 naponta 1 szemet! Lehet lepontoznak, de szerintem akkor már elég annyi..
2013. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!Megkérdezem a gyógyszertárban a jutavit magne b6-ot!
2013. jan. 3. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!