Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elevit felfújódott és nagy...

Elevit felfújódott és nagy súlyú babát eredményez?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok és naponta 1 szem elevitet eszem amit az orvosom helyesel..nincs is tőle semmi bajom.a barátnőm rám szólt ,hogy felfúvódott gyereket akarok vagy mi???én meg megijedtem.mondom mi van??azt mondja ,hogy minden baba nagy súllyal és felfújódva születik a vitaminok miatt.ő nem szedett semmit.azt mondta a dokinak ,hogy szedi és azért nem cseszték le.na mind 1 .szóval igaz ez??
2009. aug. 26. 09:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szerint igen, szerintem nem. En kulfoldon elek, kerdeztem itt a dokit es hulyenek nezett az elmelet miatt. O azt mondta, hogy harom dolog okozhat nagy babat:

1. genetika

2. terhessegi cukorbetegseg

3. extrem mennyisegu gyakori szenhidrat fogyasztas, ami tartosan magas vercukrot eredmenyez es ugyanugy novelheti a magzat meretet, ahogyan a terhessegi cukorbetegseg. De azt mondta, hogy ez annyira extrem, hogy szinte kivitelezhetetlen.


En nem elevitet szedek, de szinte ugyanaz van benne. Az elso babammal teherbe eses elott harom honappal mar szedtem, marj vegig szulesig es meg azutan is, amig el nem fogyott. A fiam 3660 gramm lett, ami nekem nem sok (178 cm magas vagyok). A masodik babammal is igy szedem a vitamint, meg bent van, nem josoljak nagyobbnak, mint az elsot.


A baratnom otthon mindket gyermekevel vegig szedte, az elso 3300 grammal, a 2. 3600 grammal szuletett, a sogornom szinten elevites volt, az unokaocsem szuletesi sulya 2900 gramm volt.

Biztos van ellenpelda is, en ezeket tudom.

2009. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Én végig szedtem az elevitet és nem lett felfúvódott gyerekem!!

Ez hülyeség. Szerintem. Olyan, mint amikor azt mondják, hogy a tápszertől nagy lesz a feje a gyereknek:)

2009. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem igaz.
2009. aug. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
nekem a dokim azt tanácsolta, hogy 3 hónapig szedjem, ne végig mert nagy lesz a baba. Én nem bírtam szedni mert rosszul voltam tőle így a HIP Natalt ittam, természetes anyagokból készült, ettől nem lesz a picur.
2009. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat megnyugtattatok.az 1. nek is nagyon köszi a példákért és a sok körmölésért.
2009. aug. 26. 09:18
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak babona, városi legenda, hogy az Elevittől túl nagy lesz a baba. Nem tudom, honnan szedik ezt a kismamák, ahelyett, hogy boldogan tapsolva szednék be a sokféle terhesvitamin valamelyikét. Ezekkel ugyanis nagyon súlyos fejlődési rendellenességeket lehet(ne) megelőzni, ha már a fogamzástól szednék! Agy- és koponyahiány, nyitott gerinc 92%-át, szív- és keringési rendellenességek 60-70%-át védi ki a terhesvitaminban lévő B vitaminok kombinációja, különösen a folsav. És minden alig 18 éves felfedezés! Azóta az USA-ban és Kanadában kötelezővé tették a liszt folsavval történő dúsítását. Az eredmények máris láthatóak: 60%-kal csökkentek az idegcső-záródási fejlődési rendellenességek.


ha választanom kelene, hogy nyitott gerinc vagy nagy baba kockázata legyen, én gondolkodás nélkül a nagy babát választanám.

2009. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Én végig szedtem az elevitet és 50cm-es és 3550gr-os fiam született. Szerintem ez nem nagy súly, átlagos. Én viszont 35kg-ot híztam a terhesség alatt, mivel az elevit elég nagy étvágyat csinált.
2009. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Na most mér lettem lepontozva? :)

Azért mert nem igaz?:)

Nem mintha érdekelne, csak az indittatásra lennék kiváncsi...:)

2009. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert van itt egy agreszív lepontozóművész.
2009. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hm..:D
2009. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!