Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz hogy a kókuszmatractól...

Igaz hogy a kókuszmatractól torzul a baba feje? Nem kényelmetlen a babának hogy ilyen kemény? A kókuszmatracra tényleg csak lepedő kell?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Nem hinném. A lányom 1,5 éves, császáros baba.

Kezdetektől kókuszmatracon alszik és hason.

Semmilyen deformálás nincs a fején!

Én csak lepedőt rakok rá, ami vízálló!

2013. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Én olyanoktól hallottam, hogy torzult, akik háton altatták a babát.
2013. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz. Kisfiam 3 éves 3 hónapos, most kapott másik matracot (több rétegű, ebben is van középen kókusz), és gyönyörű formás feje van.

Azoknak a babáknak szokott laposodni hátul a buksija, akik csak háton alszanak - de idővel az is alakul. Ha forgatod a fejét, esetleg hason alszik, semmilyen deformáció nem lesz a fején a picinek.

Én olyan lepedőt raktam a kókuszra, aminek a hátulja vízhatlan (de légáteresztős). Bababoltokban lehet ilyet kapni - nem olcsó, de megéri. A kókusz ugyanis be tud penészedni, ha nedvesség éri, és nem tud kiszáradni. Ezért mindenképpen ajánlom az ilyen lepedőt - így bukás, pisi, akármi baleset van, a kókuszmatracnak semmi baja nem lesz.

2013. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Akárki akármit mond, az én kislányomnak bizony lapi lett a kókuszmatractól hátul a feje.

Háton alvó baba volt, és egy idő után azt vettem észre, hogy van egy terület a fején ami sík lapos lett, ráadásul a matracban is lett egy bemélyedés a feje helyén. Hiába ütögettem meg a matracot, az a gödör nem múlt el.

Átfordítottam a matracot, és amikor már az összes lehetséges helyen mélyedés lett, kicseréltük egy normál habszivacs matracra.

A kislányom feje ettől visszagömbölyödött úgy ahogy, de nem lett teljesen gömbölyű, mint császár után, de aránylag szép lett.


Nagyon bánom, hogy megvettük ezt a kókuszt, 10 ezer volt, jót akartunk, aztán tessék:(

Kő kemény valami, most az ágya mellé van támasztva a falvédő mögé, hogy ne legyen hideg a fala. Arra tökéletesen megfelel, de alvásra nem alkalmas.

2013. jan. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Na a kókuszizétől agyvérzést kapok..Akik a gyereketek alá teszitek..Próbáljátok ki.Aludjatok rajta csak egy hetet...:S:SUndorító egy találmány...:SÉs baromira szívja a nedvességet..Hajrá aszthma..:D
2013. jan. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ezt még nem hallottam. Nagyobbik fiam is a kókuszmatracon aludt és gyönyörű szép a fejecskéje, 4 éves lesz. Semmilyen deformáció nincs rajta. Amit én hallottam, hogy párna ne kerüljön a baba feje alá, legalábbis egy jó darabig, mert az viszont okozhat deformációt.
2013. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!