Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok hasonló hangzású...

Adnátok hasonló hangzású nevet a gyermeketeknek a családon belül?

Figyelt kérdés
Nem pont erről a két névről van szó, példának hozom csak fel. Tesómék évek óta mondogatják, hogy ha még egy kislányuk születik, akkor Liliennek fogják hívni. Most várják a második babát, aki fiú. Én is várandós vagyok, szinte egy időre vagyunk kiírva, én kislányt várok. Nagyon nehezen találtunk nevet a pocaklakónak. Nekem nagyon nagyon régóta a Lilla név tetszik. Férjemnek nem tetszett, ezért fel se hoztuk a lehetőségek között a család előtt. Most a végéhez közeledve férjem beleegyezett hogy legyen Lilla a kicsi. Adnátok így ezt a nevet, hogy tudod hogy a családban van aki hasonlót szeretne adni majd a gyermekének? Mert mikor előálltunk hogy mi lesz a kicsi neve, akkor nem igazán nyerte el a család tetszését, és én is kicsit kellemetlenül érzem magam emiatt, de olyan nagyon régóta vágyom rá hogy így hívják a gyermekemet!
2013. jan. 7. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyerekem, en nevezem el.
2013. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én a Te helyedben adnám. Ha pontosan ugyanaz lenne, ami tetszik akkor talán nem. (Lehet, hogy nem is lesz lánya a testvérednek.)

Szerinted egyébként emiatt nem tetszett a családnak a név?

2013. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy attól hogy ők 3 gyerkőcöt szeretnének, közel se biztos hogy a harmadik lány lesz. Így meg én esek el a lehetőségtől hogy úgy nevezzem el a gyermekemet ahogy a szívem mélyén igazán szeretném.

Igen, szerintem ezért nem tetszik nekik. Édesanyám a minap is megkérdezte, hogy miért nem gondoljuk át. Mondtam neki, hogy már 35 hetes vagyok, örülök hogy mostanra sikerült elérnem hogy a férjem beleegyezzen. Erre ő azt mondta hogy hát eddig ez fel se merült, hanem derült égből jött ez a név. Mondtam neki hogy azért nem mondtuk nekik eddig, mert a férjem a legelején kijelentette hogy neki nem tetszik. Gondolom mostanra megszokta ezt a nevet, vagy talán még meg is tetszett neki.

2013. jan. 7. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatod neki föleg ha neked ez tetszik amugy is szép név:)
2013. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
egy ismerősöm ugyanúgy nevezte el a lányát ahogy a nővére lányát hívják .Szerintem az elég béna.Attől függ ti hogy becéznétek mert ha nem lenne úgy sem egyforma a tesódék valamikor megszületendő gyerekük nevével akkor nincs gond.De mondjuk két Lili ....
2013. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is tuti adnám, amúgy is szép név:)
2013. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a te gyereked, úgy nevezed el ahogyan te szertnéd, ne hagyd hogy bedumájjanak a döntésedbe!!!
2013. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A te lányod születik előbb, így - ha a nővéredéknek valóban lesz még gyerekük, aki lány lesz - válasszanak ők másik nevet. Ha annyira hasonlít a két név. Hiszen lehet, hogy nem is lesz több lányuk. Te meg erre nem alapozhatsz, nem várhatsz. Válasszon ő másik nevet, ha úgy alakul. Most meg foglalkozzon a kisfiával. :)
2013. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az egyik válaszról jutott eszembe, hogy a két fiú unokatestvéremet ugyanúgy hívják. (a vezetéknevük más)

Nálunk ebből nem volt semmi probléma. Ráadásul a kisebbiknek az apukáját is úgy hívják.

2013. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire csinálnak nagy ügyet belőle mert ha emiatt majd évekig rosszban lesztek akkor nekem nem érne annyit az egész annyi gyönyörű név van pláne ha a férjednek se tetszett eleinte.

Tudom nem erről a névről van szó, de dunát lehet rekeszteni Lilikkel számomra nagyon nagyon elcsépelt név annak ellenére hogy szép. De hát ez nyilván a ti döntésetek én emiatt nem akarnám összerúgni a port közeli családdal.

De ha hamar túlteszik magukat rajta, meg nem érinti őket olyan rosszul akkor adnám. Csak sajnos van aki ebből olyan kardinális kérdést csinál, hogy egy életre képes megsértődni hogy "elloptad" a nevét...holott ez nyilván nagy butaság, mert egyik név sincs levédetve akárki adhatja főleg egy ilyen gyakori névnél.

2013. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!