Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tisztáznátok bennem ezt a...

Tisztáznátok bennem ezt a gyed dolgot? Kezdek belebolondulni!

Figyelt kérdés

megpróbálok leírni mindent, hogy egészen pontosan rám vonatkozóan tudjatok segíteni:

szóval, az elmúlt 2 évben kb. 400 nap munkaviszonyom van. de most aug. 31-től munkanélküli vagyok. ahhoz, h. munkanélküli járadékot kapjak hiányzik 23 napom (hogy miért hiányzik, annak ellenére, h. 400feletti bedolgozott napom van, hosszú lenne leírni, a lényeg, h. a munkanélküli támogatáshoz hiányzik 23 nap ).

nos, van rá lehetőségem, h. bejelentsenek. mert ugye gyedre csak akkor vagyok jogosult, ha van munkaviszonyom a szülés pillanatában. már arról is felvilágosítottak,hogy mindegy hány órában, csak 98E-re jelentsenek be, mert akkor kapok majd viszonylag normális összegű gyedet. (60e körül lenne így, ha jól tudom ) mos viszont azt hallottam, h. ha munkanélkülin lennék a szülés pillanatában, akkor is jogosult lennék gyedre. arról nem is beszélve, h. így meg tudnám spórolni a bejelentés összegét, amit ugye a gyerekre költhetnénk. mennyi lenne a gyed összege, ha munkanélküliről mennék gyedre? lenne az is annyi, mintha bejelentett 8 órásból mennék?



2013. jan. 22. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:

HA munkanélküliről mész akkor valóban jár. A bejelentést ne csináld ha már terhes vagy, mert az NAV nagyon szigorúan ellenőrzi azokat akit terhesen jelentenek be és keményen büntet.

A gyed összegét most nem tudom pontosan hogy lenne ha munkanélküliről mennél.

2013. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!