Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyenek a jósló fájások és a...

Milyenek a jósló fájások és a méhösszehúzódások? Mit éreztetek?

Figyelt kérdés
28 hkm vagyok, tegnap este enyhén fájt a hasam és középtájt szurkált. A hüvelyemben is nyilalgatott. Ez mi lehetett? És mit kell érezni ha fájásaid vannak + méhösszehúzódásaid?
2013. jan. 24. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fájásaid lennének azt megéreznéd hidd el.A derekad akarna leszakadni,olyan érzés a fájás.A josló pedig ugyanez csak sokkal gyengébb.:)
2013. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Méhösszehúzódáskor keményedik a has. Olyan, mintha a babára ráfeszülne a méhed és egy kemény focilabda lenne a méhed. Tehát nem a hasad, hanem a baba körüli részt érzed, önmagadon belül lesz egy gombóc. (Na, marha jól tudok fogalmazni. :) )

Az nem jó, ha ez az állapot sokáig tart. Szoktak magnéziumot szedetni a kismamákkal ennek kivédésére. Ha valakinek túl korán van ilyen, akkor szóljon az orvosának. Az utolsó 1-2 hétben abba szokták hagyatni némely orvosok a magnéziumszedést, hogy hadd alakuljon magától, aminek alakulnia kell.

A szurkálás amúgy nem feltétlenül baj. Nyilván nyúlik, húzódik belül is mindened. A hüvelyben is lehet ez. Azért gondolj bele, hogy mekkora változás zajlik odabent végülis relatív gyorsan.

Kórházba menés előtt pár órával sem volt semmi extra nálam, csak annyi, hogy néztem egy filmet és közben fájás nélkül egyre gyanúsabb lett, hogy a hasam bekeményedik. Viccből elkezdtem mérni. Nem fájt. Ha nem veszem észre, nem is csináltam volna semmit. De aztán már nem nyugodtam, mondtam, hogy nézessük meg a dokival, aztán már bent is maradtam. :)

Szóval tanácsokat lehet itt kérni, de a lényeg, hogy te érezd a határaidat és inkább potyára zaklass szülésznőt, dokit, ügyeletest, mintsem fórumos félreinfók miatt( mert nem vagyunk egyformák) baj legyen. Ez nem az elrontott pörkölt esete, azt csinálhatsz akárhányszor még. Ez itt most egy terhesség. Inkább hallgass magadra.

2013. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szedek magnéziumot napi 2x. És az a gond, hogy a derkam is napok óta majd beszakad, és mikor ézrem ezt a fájdalmat keményedek is. Remélem ezek még nem fájások, még nincs itt az idő :(
2013. jan. 24. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem is ugyanez a helyzet! Én is 28 hetes vagyok. Napok óta ezt érzem!!! Tegnap előtt egész nap feküdtem, mert akkor is fájt ha csak a boltba mentem.

Szerinted nem lehet, hogy csak a frontot érezzük, és az kavar be ennyire? Én már csak erre tudok gondolni...

Egyébként a magnézium (ilyenkor napi 4) az nekem mondjuk segített, meg a pihi...

2013. jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van és csak a front miatt van. A babám is kicsit virgoncabb a napokban. Imádom őt, de néha kicsit már fárasztó az egész napos/éjjeles rugdosása, pláne így hogy csak az egyik felemben fekszik. Eddig se tudtam nagyon aludni, de most meg végképp. A jobb felemben van a baba már hetek óta, és csak a bal felemen tudok feküdni + még hozzá ezek a fájások is, magában a derékfájás elég volt. De tegnap tényleg megijedtem mikor már be is keményedtem. Ilyenkor én is több magnéziumot szedek. Remélem tényleg semmi komoly.
2013. jan. 24. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!