Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Debrecenben a klinikán,...

Debrecenben a klinikán, esetleg az otiban hogy zajlik a terhességet megállapító ultrahang?

Figyelt kérdés

A klinikán pl. odamegyek az uh-s részleghez, mondom hogy nem jött meg,pozitív a teszt,csináljanak nekem egy uh-t?

Háziorvostól vigyek beutalót, vagy előbb ott néz meg valami doki és az küld el uh-ra?

Köszi válaszokat.


2013. febr. 5. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Először elmész az otiba nőgyógyászhoz,ha megállapítja a terhességet,átküld az ultrahangba.A klinikán csak a 12.heti, majd az AFP eredménnyel kb.20.heti és a 32.36. heti UH-t csinálják,tehát 4-et,ha valami miatt visszahívnak akkor persze többet.
2013. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs bejelentett Debreceni lakó vagy tartózkodási helyem akkor is mehetek az otiba,mert a honlapján nincs írva hogy igen,de az sem, hogy nem.
2013. febr. 5. 19:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta. Először nőgyógyászhoz kell menni, neki mondani, hogy valószínűleg terhes vagy. Az én dokim maga uh-ozott meg, így állapította meg a terhességet. A 12. heti uh-ra és utána már mindig beutalót kaptam uh-ra. Mivel az otiba jártam dokihoz és tanácsadásra is, így oda jártam uh-ra is, a klinikára csak szülni mentem. A klinikán egyébként veszett sokat kell várni uh-ra, millióan vannak, levegő sincs. Az otiban sokkal gyorsabb és ott az apuka is mindig bent lehet.
2013. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van. Ha a doki fogad, mehetsz. Ténylegesen amúgy Debrecenben laksz?
2013. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem,nem lakok Debrecenben.

Erre az oti-s nőgyógyászatos vizsgálatra kell beutaló?

Elvileg nem is Debrecenhez tartozik a mi városunk,de mindenképpen Db-be szeretnék menni....

Tudatlanságomat bocsássátok meg nekem,még elég járatlan vagyok ebben a témában.

2013. febr. 5. 19:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Hű... Ennyire nem tudom. :) Hívd fel az otit és kérdezd meg, hogy választhatnál-e dokit. Viszont, lehet, hogy akkor jobban járnál, ha a klinikán, vagy a Kenézyben keresnél nőgyógyászt, így ő végig tudná kísérni a terhességet és még szülhetnél is nála. Én személy szerint a klinikát ajánlom szülésre, de ebben megoszlanak a vélemények.
2013. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké.

És akkor kimegyek a klinikára bemegyek...ott hogyan tovább?

Egyből az ultrahangos részhez menjek, vagy előbb nőgyógyászatra és majd onnan küldenek tovább?

2013. febr. 5. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdemes felhívni az Otit megkérdezni fogadnak-e, kihez tartozol mert vidékiek is járnak az Otiba. Beutaló tuti nem kell, max időpont. Ha nem kérsz időpontot csak odamész, sokat kell várni, de feltétlen kérdezd meg telefonon hogy rendel a doki délelőtt vagy délután.
2013. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bárhova mész, először nőgyógyásznál kell jelentkezni, majd ő fog uh-ra küldeni. De mindenképp telefonálj előtte, mert mindenhol több orvos is van, meg nehogy potyára utazz be.
2013. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elmész a nőgyógyászhoz és először rákszűrést csinál utána kézzel meg vizsgál, és végül csinál egy hüvelyi uh.-t amin már teljesen biztosra meg mondja hogy terhes vagy-e. Nálunk csak időpontot kell kérni és mehetsz is.
2013. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!