Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy placenta...

Mit jelent az, hogy placenta tapadása: mellső fali mélyen tapadó?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ílyenkor vigyázz magadra, pihenj sokat, semmi szex,kádban fürödni nem szabad csak zuhany. Nekem egy hónapig volt így. Ílyenkor nagyobb a vetélés esélye, ezért vigyázz magadra és a picire. Ha mégy újabb uh-ra már biztos elhúzódik onnan. Boldog babavárást. 4 hetes baba anyukája
2008. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az számit valamit hogy 36 hetes terhes vagyok ?
2008. jún. 5. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
nem mindegy, mennyire van mélyen! Nekem 20 hetesen állapították meg, akkor még teljesen lent volt, most a 35.en 1centivel van a méhszájtól. Nekem emiatt császár lesz. A veszélye az, ha a szülés úgy indul meg, hogy vérzéssel. Akkor rohanni kell a kórházba, mert ez a méhlepény leválását jelzi, és ugye nem annak kéne előbb jönni, hanem a babának. De ha jól is indul, jobb ha felkészülsz némi komplikációra. Kár, hogy a dokid nem tájékoztatott a várható dolgokról, de lehet csak azért, mert nem olyan vészes!:)
2008. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szó szerint azt, hogy a lepényed a mellső falon és mélyen tapad. A helye a fundusban, tehát a méh tetején lenne.

Hátránya annyi, hogy okozhat kisebb vérzéseket, könnyebben leválik, és attól függően, hogy mennyire van mélyen, akár a méhszájat is takarhatja.

Pihenj sokat, ami fekvés legyen, hogy a baba ne nyomja a lepényt, főleg odalt feküdj. Ne fürödj, és zuhanyozni sem szabad meleg vízben, mert vérbőséget okoz, ami a lepény leválását eredményezheti.

Ami nagyon fontos, hogy ha csak egy csepp vért is tapasztalsz, azonnal menj a kórházba és kérj uhot, hogy megnézzék, nem a lepény válik-e le. NAgyon fontos!!

És számíts arra, hogy császár is lehet a szülésből, de nem törvényszerű, csak készülj fel rá!

(nekem háromszor volt vérzésem, azt mondták lent van a lepény, de most kiderült, mégis fennt van. a baba meg várat magára, szombatra vagyok kiírva:-)

2008. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!