Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újszülöttnek, csecsemőnek...

Újszülöttnek, csecsemőnek milyen gyógyszerek kellenek?

Figyelt kérdés
Milyen gyógyszereket vásároltatok otthonra, hogy legyen, ha véletlenül beteg lesz a baba? Milyen lázcsillapító, milyen kötszerek, esetleg más dolgok kellenek vészhelyzetre? Megírnátok a listát? Fel akarok készülni ezekre a dolgokra is.
2013. febr. 13. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lista, az orvostól majd kapsz recepteket, ezek közt lesz lázcsillapító kúp is.
2013. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy dolog kell ez pedig lázcsillapító, ami korának megfelelö és súlyának.


Kötszer felesleges, nem fogja még a lábát lehorzsolni.


Habár láza sem lehet az elsö 12 hétben. Az orrfolyásra kell orrcsepp még, de ez is inkább késöbb.


Ami mondjuk fontos lehet, steril gézlap. Ez akkor kelhet az elején ha a baba szeme csipásodik (meg ha nem akkor is). forralt vizet kell rátenni és azzal kívülröl befele maszirozni a szemet napi 2x. az újszülötteknél nagyon gyakroi a könnycsatrona eldugulás, nekünk már az elsö perctöl mondták a korházban hogy masszirozzuk. de csak steril gézzel és vízzel.

2013. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem vettem és nem is veszek semmilyet sem,mert ha beteg lesz,én nem merek magamtól beadni neki semmilyen gyógyszert sem.Ha beteg lesz,akkor viszem a dokihoz,aki majd tudja,hogy mi kell neki,és majd azt beadom neki.

Esetleg hasfájás elleni cseppek(pl Espumizant)lehet,hogy majd veszek,mert azt azért be merem neki adni majd,de komolyabb gyógyszert orvos tudta nélkül biztos,hogy nem.


28+1 hkm

2013. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden ami a csecsemőnek kellhet, a doki felírta, amikor házhoz jött hazatéréskor. Ebben van Germicid kúp lázra, a köldökcsonk kezeléséhez a szükséges dolgok, hintőpor. Más nem kell.
2013. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnek, csak amit az orvos felír. Lázcsillapító Germicid kúp, de úgy tudom, hogy vényköteles. Ami biztos hogy kell, az a konakion (K-vitamin), illetve Vigantol (D-vitamin), de ez is vényköteles.

Steril gézlap kell a köldökére mindenképpen, alkohol fertőtlenítésre, illetve hintőpor szintén a köldökére.

Ha gondolod vehetsz Infacolt vagy Espumisan cseppet, ezek segítik a bélműködést, hasfájás ellen jók, de szerintem elég akkor megvenni, mikor a baba hasfájós lesz, mert ha nem, akkor felesleges pénzkidobás.

Beszerezhetsz C-vitamin cseppet, de 4 hónapos kor alatt csak az orvos utasítása szerint lehet alkalmazni, betegség esetén. Calcimuscot szoktak még betegség esetén felírni, de az is vényköteles és szintén orvosi utasításra alkalmazható. Szóval ha beteg lesz, legfontosabb a lázcsillapító kúp és orvoshoz vinni a babát, ő majd megmondja mi kell neki pontosan.

2013. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, még pocakos vagy... :) Amíg te a babával a kórházban leszel, apuka, vagy a védőnő megíratja az orvossal a szükséges recepteket, és valamelyik családtag kiváltja. A gyerekorvos az első hétben ki fog menni hozzátok, akkor megbeszélhettek mindent.


De ha már megvan a baba, akkor is inkább a dokival (vagy a védőnővel) egyeztess, hogy mikor, milyen szereket adhatsz a kicsinek, mit érdemes még a házi(gyermek)patikában tartani.

2013. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógyszer, de gyógyszertárban megveheted: porszívós orrszívó, esetleg tengervizes orrspray. Nálunk a nagyobb gyakran hazahozta a náthát az oviból, az első perctől kezdve jól jöttek ezek.
2013. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) Nem, még csak pocakos sem vagyok, csak készülődünk, gondolkodunk, mire is lesz szükség. CSak tervezzük még :)
2013. febr. 13. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Azokon kívül, amiket már előttem leírtak:

Schüssler só :7-es - hasfájásra, 3-as immunerősítésre, 12-es bármilyen gyulladásra

Boiron homeopátiás szerekből a láz csillapítására meleg szívvel tudom ajánlani újszülött kortól a Belladonna illetve az Aconitum nevűeket, a higítást a patikus tudni fogja. Szintén immunerősítésre Echinacea.

/Nem hittem a homeopátiában, de látom, hogy a 2,5 éves gyerkőcöm ezeknek köszönhetően eddig 3 alkalommal volt lázas-hőemelkedéses, csak akkor kellett Nurofent adnom neki, az is hamar elmúlt, pedig a játszótéren még a kutyagumit is a szájába vette :-D /

Kérdezd majd meg a gyerekorvost, hogy az Espumisan cseppet engedi-e újszülött kortól használni (a kísérőanyagokban különbözik az Infacol-tól, lehet, hogy a te orvosod inkább az Infacol-t fogja javasolni, bár ez nem mindenkinek segít)

Amit még szerencsésnek tartok: a köldökcsonk kezeléshez az alkoholt általában egy sima kis barna üvegben kapod. Sokkal egyszerűbb a használata, ha veszel egy 10ml-es levegőpumpás üveg(!)fiolát, abba öntöd át. Olyanra gondolok, mint amilyenben a parfümök vannak, csak ennek sterilnek kell lennie, vagy legalábbis i kell főzni alaposan. Bár még így is a köldök alá alaposan be kell nyúlni fülpiszkával, de a köldök környéke így könnyebben tisztán tartható.

Jó babázást!!!

2013. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 frászkarikaborsó ***** válasza:

A gyerekorvos ezeket írta fel:

- fürdetőkrém

- alkohol köldökápoláshoz

- hintőpor köldökápoláshoz

- popsikrém


Ezen kívül én kértem külön:

- germicid kúp (lázcsillapító)

- tápszer ami adható újszülött kortól


Ez utóbbi kettőt csak vész esetére, azóta sem kellett kibontani, de én nyugodtabb vagyok hogy van.


A gond csak annyi hogy a gyerekorvos akkor tud receptet írni ha már megszületett a baba, de az enyém pl. úgy született hogy hosszú hétvége volt, és kb isteni szerencse kellett hozzá hogy mégis megszereztük a recepteket és lett minden. A lázcsillapító kivételével mindet meg lehet venni recept nélkül, összesen is csak pár száz forinttal drágább, én azért inkább beszereznék mindenből egyet-egyet, hogy ne kelljen kapkodni a baba megszületése után. Még a fürdetőkrém nem is olyan fontos, mert egy pár napig attól sem lesz baja ha csak sima vízben fürdeted, de a köldökápolási kellékeket és popsikrémet mindenképp szerezz előre.

2013. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!