Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ket kerdesem lenne? Tobbi lent.

Ket kerdesem lenne? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

18+6 hetes vagyok. arra lennek kivancsi hogy mikor kezd elindulni a tejtermeles? Semmit nem nott a cicim, de tele van nagy kek erekkel. felek ha nem nottek akkor nem lesz eleg tejem a babamnak!

Esetleg van valami amivel gyorsithatnam hogy elinduljon a termeles?

A masik kerdesem pedig a baba csuklasarol lenne. sokszor olvasom johy ma a babam ennyit mev annyit csuklott. ezt hogyan lehet eszrevenni? A babam sokat mozog, estenkent mar a parom is erzi rendesen a hullamzast es a nagyobb uteseket. Gondolom akkor mar a csuklast is ereznunk kellene. csak nem tudjuk milyen, mihez hasonlitsuk. elore is koszi mindenkinek!


2013. febr. 13. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Utánaszámoltam, és a válaszom: Nem, nem két kérdésed lett volna, hanem 3.
2013. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi az ertelmes valaszt! A kerdeseimre szeretnek valaszt! Elore is koszonom mindenkinek aki valaszol!
2013. febr. 13. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

a tejtermelés magától be fog indulni, ha itt lesz az ideje, ez nem függ a mell méretétől, nem szabad semmivel sem gyorsítani, tejserkentő teákat, bogyókat szigorúan tilos terhesség alatt szedni, majd a szülést követő hormonváltozás beindítja, ne aggódj!

A csuklást pedig egy kicsit később fogod érezni, az nem a nagy rugdosásos kategória, hanem pici, egyenletes, ugyanolyan időközönként, tehát sűrűn jelentkező érzés, nem lehet összetéveszteni mással. De ehhez még picike, légy türelmes.

2013. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az előtejemet először a 25. hét körül vettem észre. Azt olvastam, és mindenhonnan azt hallottam, ha kicsi a melled, akkor is tudsz szoptatni. Egyébként pedig a mell nagyot akkor nő mikor belövell a tejcsi, az pedig a szülés utáni 2-4. napon van. Előre a tejtermelést serkenteni nem szabad, teákkal sem.

Szóval semmi baj akkor ha még nem nőtt nagyot. 8-) (Egy ismerősöm 75C-vel 1,5 évig szoptatta a babáját.)

A csukásról pedig: Én onnan veszem észre, hogy nem olyan mint a mozgás, hanem mintha "rángana". Értsd úgy, hogy 3-5 mp-ként egyet rándul. Ezt csinálja akárhány percig folyamatosan. Nagyon érdekes érzés, szerintem egyből ki lehet szúrni, mert teljesen más mint az átlag mozgása. Viszont nem törvényszerű, hogy csuklani fog, vagy ha éppen akkor mocorog, akkor kevésbé veheted észre, de az igazán érezhető mozgások még eztán lesznek csak! 8-)))

Jó lesz... 8-)

Üdv! 31hkm

2013. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cici növekedés, előtej: semmit se jelent. Ha megszületett a kicsi, és nem indul meg a khban a tejtermelés akkor elég aggódni. Addig felesleges. Fiammal: óriás tőgyek, folyt az előtejem a 21.héttől. Lányommal se nem nőtt se nem volt előtej, fiam:13-lányom: 16hónap szoptatás lett belőle.

Mozgás, csuklás: csuklásnál viccesen "ugrál" a kicsi, egy helyben. Ilyenkor képes egyszerre több helyre is rúgni(nekem ehhez hasonlított mind a kettővel)

2013. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tejtermelés szülés után 1-3 nappal indul be, ezen még korai izgulnod!

A csuklást ütemes rángásként lehet érezni, de nem minden baba csulkik! Vagy az is lehet, hogy később fogod érezni, nincs jelentősége!

2013. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!