Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatmozgásból tényleg...

A magzatmozgásból tényleg lehet következtetni a szülés időpontjára?

Figyelt kérdés

16 hetes vagyok és már érzem mozogni a babát, most már biztos vagyok benne hogy azt érzem! 1. baba.

Találtam egy cikket:


[link]


Ki mikor érezte? Nektek bevált ha visszaszámoltok?


Nekem 36 hétre kellene eszerint a számítás szerint jönnie a babának...


2013. febr. 18. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a lányomat 18 hetesen éreztem először mozogni, akkor 38 hetesen kellett volna megszületnie. Ehhez képest 40+3 hétre született, és még akkor sem ő indult meg magától, hanem indították. Szerintem ez b@romság, már bocs.
2013. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez hülyeség.A lányomat 20 hetesen éreztem először,37. héten született.A fiamat 16 hetesen,kiírt napon született.
2013. febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De jó neked... én holnap töltöm be 16.hetet, figyelek is esténként, de én nem érzek semmit... :O :)
2013. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem semmi valóságalapja nincs, hiszen az hogy mikor érzed először a mozgást attól is függ, hogy milyen a testalkatod, milyen elhelyezkedésű a méhlepény stb. Vannak nyugodtabb babák, vannak akik már pocakban is mozgékonyabbak.

A kisfiamat elég hamar éreztem, de simán túlhordtam volna, ha nem indítanak más miatt.

2013. febr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy hülyeség-e, azért is kérdezem, mert nem gondoltam, hogy ez lehetséges.. Igazából már egy hete is éreztem, és azóta folyamatosan érezem minden nap egy picit, pedig nem figyelek már oda... csak megérezem, de csak belülről, persze még kívül semmit se lehet érezni :D
2013. febr. 18. 13:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 17 hetesen éreztem először és engem is egyből elkezdtek ezzel a baromsággal riogatni. :) Persze az nem tűnt fel, hogy csak az idősebb generáció. Anno még nem voltak UH-k, stb, akkor ez egy normál számítási módszer volt, amibe ez simán belefért. De ma már azért nem így működik a dolog. :)

Szóval ne aggódj, ez hülyeség. Amúgy is szubjektív az egész dolog, annyi mindenen múlik. (első gyerek vagy sem, testalkat, mennyire figyel oda a kismama ezekre a mozgásokra (mert nekem pl. 17 hetesen még ugyan koncentrálnom és figyelnem kellett, ha szerettem volna tutira biztos lenni abban, hogy őt érzem), stb...)

2013. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is azt hittem, hogy na majd én biztos jó soká fogom érezni, mert nekem mellső fali mélyen tapadó lepényem van és van túlsúlyom is bőven.. szóval én aztán kiestem a kosárból :D
2013. febr. 18. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:

De jó. Én ezt a módszert nem is ismerted eddig.

A fogamzástól számított módszer szerint július 12-én szülök, a magzatmozgásos módszer szerint pedig június 28-án.

Tökre kíváncsi leszek, hogy melyikhez fog közelebb esni a valósághoz. :)

2013. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért én is kíváncsi leszek :D mert amúgy meg 2x voltunk már magán ultrahangon és ott jó pár nappal idősebbnek látszott, de az sztk-ban meg mindig pont akkorának mérik mint ami az elmaradt menzesz időpontja...
2013. febr. 18. 18:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Totál butaság. Vannak, akik nagyon hamar elkezdik érezni és vannak, akik nagyon későn. Ha valaki nagyon hamar elkezdi érezni, annak a kalkulátor szerint igen csak koraszülött babát kellene szülnie.
2013. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!