Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyag nőgyógyász?

Hanyag nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Terhességem 24. hetében vagyok, eddig semmi probléma. Másfél hete kezdődött, hogy ott lenn ég, szúr, viszked, nagyon rossz érzés. Zavar menés közben, zavar ülés közben, egész nap egy diszkomfort érzésem van. Másnap délután el is mentem a nőgyógyászomhoz (a magánrendelésére), aki megnézett, de nem vett kenetet. Szerinte nem látszik semmi rendkívüli, és biztos nem gomba, mert akkor piros lenne és biztos nem egyéb fertőzés, mert akkor meg szagos lenne, szerinte minden a legnagyobb rendben. Csak a terhességgel együttjáró hormonális változások miatt viszked, használjak Canesten-t, majd elmúlik. Használtam, de nem változott semmi. Visszamentem, most az SZTK-s rendelésére, de most már meg sem vizsgált, mert ha 1 hete nem volt semmi, akkor most sincs, és amit érzek, normális. De ezt nem akarom elfogadni, nagyon rossz érzés. Holnap elmegyek egy másik orvoshoz, azt hiszem.


Ti mit tennétek? Vagy másnak is volt ilyen úgy, hogy tényleg nem volt a háttérben semmiféle fertőzés? Ez tényleg normális lenne? Nem akarom elhinni...


2013. febr. 21. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen, nézesd meg mással.
2013. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen előzmények után másik orvoshoz mennék, simán lehet fertőzés is, vagy gomba. Szerintem nem normális amit érzel, 3 gyerekem van, egyikkel sem volt ilyen.
2013. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és az, hogy meg sem nézett, az elfogadhatatlan. Ha múltkor még tényleg nem volt semmi (tegyük fel nem volt), az miért is jelenti azt, hgoy most sincs???
2013. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Szandrus88: írtad, hogy neked is volt. Ki derült, mi állt a hátterében? Milyen kezelést kaptál?

2013. febr. 21. 13:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Engem folyamatosan így "kezel" látatlanba, már lassan a 10. hét óta....

29 hkm

2013. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az apja....nem gomba, de használj Canestent!
2013. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy nekem nem volt, de egyébként én nálad bakteriális fertőzésre gondolnék, mert a hüvelyváladék a terheseknél megváltozik és nem olyan ellenálló, nem nyújt olyan védelmet, mint máskor, ezért sokféle baktérium lehet felelős ilyen tünetekért. Ragaszkodj hozzá legközelebb, hogy legalább egy kenetet vegyen le.
2013. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én ugyan igy jártam pár hete.

Ugyanezek voltak a tüneteim, és a doki 2 hónapig nem csinált semmit!! Aztán írt fel gombára kúpot, attól jobb lett... De...

Magzatvízszivárgás gyanúval bementem a kórházba, ott ugye muszáj volt a kenet... Na abból ecoli, ureaplasma urealyticum, és candida tenyészett ki. Ezek elég veszélyesek, és ha nem megyek be h folyik a víz akkor ki se derült volna.

Sztem mindenképp kérj egy kenetet, ha kell menj másik dokihoz.

Nem ijesztgetni akarlak, de jobb időbe észrevenni az ilyet.


37 hkm

2013. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem pont fordítva volt, semmi tünetem nem volt, mégis a doki gombára kezelt....persze kenetvétel nélkül. Elmentem másik dokihoz, hogy megbizonyosodjak, aki szintén megállapította, hogy gomba...úgyhogy én már el tudok képzelni mindent, azt is, hogy tényleg nincs a hátterében semmi, de azért ez, hogy meg se néz, felháborító!!!

Úgyhogy én - főleg mivel kellemetlen - elmennék másik dokihoz, és igenis csináljanak kenetet, egy fertőzés terhesség alatt bajt is okozhat...

2013. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szandrus: boccs, félreolvastam.


Köszönöm a megerősítést, holnap elmegyek egy másikhoz és nem hagyom magam lerázni.


Mondjam a másik nőgyógyásznak, hogy már másnál is voltam ezzel a problémával, vagy induljak inkább "tiszta lappal"?

2013. febr. 21. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!